مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

به کارگیری از SQL در طراحی سایت

به کارگیری
از SQL در طراحی سایت
برای تولید یک وب وب سایت داینامیک که داده ها و اطلاعات را از یک مقر داده بخواند شما بایستی باید فرایند ذیل را پیگیری فرمائید .

استفاده
از یک برنامه سیستم رئیس مقر داده رابطه ای (RDBMS) نظیر Access ، SQL Server ، My SQL یک
گویش برنامه نویسی زیر سرور نظیر PHP یا ASP به کارگیری
از مقر داده SQL استعمال
از HTML و CSS داده ها در RDBMS در قسمت Table ذخیره می شوند .جدول ها تیم از داده ها مربوط به برنامه می‌باشند ، هر جدول شامل سطر ها و ستون ها می باشد .به کار گیری از SQL در طراحی تارنما به شما یاری می کند تا یک اینترنت وبسایت داینامیک و پویا ساخت نمایید .

طراحی سایت در مشهد
امرها
DML و DDL در اس کیو ال
SQL
به دو نصیب تقسیم می‌شود :
لهجه
ویرایش داده ها DML (Data Manipulation Language) گویش
توصیف داده ها DDL (Data Definition Language) دستورها
DML دربرگیرنده بخشهای تحت می شوند
SELECT
واکشی داده ها از دیتابیس UPDATE
دستکاری اطلاعات دیتابیس DELETE
پاک کردن اطلاعات از دیتابیس INSERT
INTO طولانی تر کردن اطلاعات تازه به دیتابیس دستورات
DDLشامل بخشهای زیر میشوند
CREATE
DATABASE ایجاد یک دیتابیس جدید ALTER
DATABASE ساخت تغییرات در دیتابیس CREATE
TABLE ساخت یک table جدید ALTER
TABLE اعمال تغییرات در table DROP
TABLE تمیز کردن یک table CREATE
INDEX تولید یک شاخصه DROP
INDEX حذف یک شاخص تعریف شاخصه Index : شاخص عبارتست از یک شماره که به هر یک از فیلدها در سطرهای یک جدول اختصاص داده می شود . شاخص ها در پشت پرده جداول ایجاد گردیده و از دید استفاده کننده تماما پنهان می باشند . به کار گیری از شاخص ها سبب ساز می شود تا برنامه بتواند مقادیر سطرهای متعدد را بر حسب اندازه یک فیلد و بر حسب شماره شاخص آنان از کم به زیاد یا بر عکس آراسته نماید و در عملیات جستجو باعث بالا رفتن سرعت جستجو می شود .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۲:۳۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

وجه تمایز وب سایت (Website) و برنامه تحت وب (Web Application) و نمونه های معروف آن

وب سایت و اینترنت اپلیکیشن ۲ معنا نزدیک به هم هستن با این تمایز که در جزئیات کاربردی متفاوتند .نرم افزار یه قابل انعطاف افزار کاربردی برای تحلیل داده هایی است که برای تجارت شما حتمی است . از دیدگاه زیادی از مدیران لحاظ تمایز فی مابین این ۲ خیلی کم و نزدیک به هم می‌باشد درحال حاضر انکه نیاز شما به کدام یه عمده مسئله لحاظ هست .

طراحی سایت در مشهد

وب
سایت معمولا وب وبسایت به یه برنامه کاربردی گفته میشه که در اینترنت بیان می شود و به نشر یه خبر یا یه مقاله و یا این که بیان توضیحات در زمینه یه خدمت می پردازد . تاکید اینترنت سایت بر محتوا میباشد .

وب
نرم افزار (برنامه تحت وب) یه اینترنت نرم افزار ارتباط با مشتری باتوجه به خصوصیت هایی که در اثر تعامل با یوزر دریافت کنه، اطلاعات رو پردازش میکنه و مطلبی رو به یوزر سناریو میده که مسئله نیاز اون یوزر می‌باشد و به سلیقه، سن، قدرت مالی و جنسیت وی خیلی نزدیک می‌باشد و این مطلب متعدد با مطلبی است که به یه یوزر دیگه نمایش میده .وب اپلیکیشن بر کار و تعامل توکل داره .به عبارتی به برنامه ای اطلاق می‌شود که ذیل بستر شبکه مخصوصآ خدمت اینترنت کانال عمل می‌نماید یعنی برنامه ذیل کانال می تواند بصورت نیز بازه تحت یه بستر دیگه نیز کارکند و برای نمونه بتونه رابط های ذیل دسکتاپ داشته باشه .به عبارت بهتر اگه برنامه ای پایین سرویس اینترنت شبکه رابط داشته باشه یه برنامه پایین اینترنت می باشد .

نمونه
هایی از وب وبسایت (Website) و برنامه زیر اینترنت (Web Application) برای نمونه Wikipedia یه اینترنت تارنما می‌باشد در حالی که Gmail یه برنامه زیر اینترنت (web application) میباشد .

یه نمونه دیگه، یه پزشک معالج یه وب تارنما داره و یه محرمانه اطلاعات رو از یوزر تصاحب کردن میکنه و سپس یه محرمانه خدمات رو به اونها ابلاغ میدهد .برای مثال پس از ثبت اسم یوزر در سایت، یوزر میتونه سوال های پزشکی خودش رو بپرسد و دکتر به اونها جواب بده . پس از تایمی پزشک معالج اطلاعاتی از بیماران و یوزر ها وبسایت خویش داره، که میتونه با طراحی یه اینترنت نرم افزار به تجزیه و تحلیل آماری این داده ها بپردازد و باتوجه به سن و جنسیت و وضعیت مکانی زندگی بیماران و مسائلی که برای اونها چهره داده و در تارنما سوال کرده اند، به آشنایی بیماری و رویه های معالجه بهینه خیس برسه ویا این‌که اتفاق افتاد دلایل دیگه رو پیشین بینی کرده و به مریض اطلاع بدهد و یا این که اینکه با توجه به مساله بیمار ارشادوراهنمایی های ظریف تری رو ابلاغ کنه .


طراحی وبسایت چقدر هزینه دارد؟ از مثال های خیلی قدرتمند اینترنت اپلیکیشن میشه به webmaster گوگل اشاره کرد که داده ها خیلی ریز و متعدد رو از سایت توده آوری می کنه، و پس از کنار نیز گذاشتن اونها و تجزیه آنالیز اونها داده ها خیلی با قیمت و قدرتمندی رو به مدیران تارنما ها بیان میده . که مدیران تارنما ها با مطالعه این اطلاعات و نمودار ها، استقبال از سایت، صفحه ها پربازدید، عبارت های کلیدی، حالت مکانی مراجعین و … رو متوجه گردیده و از اونها به کار گیری می کنه و با منفعت گیری از این اطلاعات درآمد های بیشتری رو اخذ می کنه .

در عرصه تجارت دیجیتال بکار بردن اینترنت وبسایت و اینترنت نرم افزار به طور هم‌زمان نیازی هست که به وضوح حس می شود و شرکت هایی که خواستار بهبود همت تجارت خویش هستن این نیاز رو خیلی حس میکنن .

اگه شما نیز به این سود رسیده اید که تجارتتان برای پیشرفت نیاز به طراحی وبسایت و طراحی اپلیکشن داره ایلیانا مفتخر می‌باشد که میتونه در این عرصه امداد شایان توجهی به تجارت شما عرضه داره . به این منظور میتونین با ما تماس بگیرید .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۵:۴۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ویژگی های یک سایت خوب

برای
ساخت یک وب سایت خوب نکات بخش اعظمی را می بایست در حیث گرفت،اما اصولا یک سایت عالی چه سایتی هست و چه خصوصیاتی دارد؟ یک وب سایت عالی علاوه بر ظواهر دیدنی و گیرا می بایست تمام نکات سئو و نگارش و محتوای یونیک را دارا باشد .

طراحی سایت در مشهد

1-
دارنده مطالب مفید،کاربردی و یونیک باشد (تولید محتوا)
محتوای
خوب-تولید محتوای خوب-ویژگی یک وب سایت خوب در هر مسئله ای که کار می کنید سعی نمائید همیشه مطالب جایگاه یک،جدید و موثر به مخاطبان خود ارائه دهید .درصورتی که مثلا در موضوع دکوراسیون داخلی فعایت دارید تلاش کنید مطالبی قرار دهید که دارای ارتباط با موضوع شما باشد و برای استفاده کننده جالب به حیث بیاید ،مطالب را کپی نکنید و با پاره ای خلاقیت مقاله یونیک و تازه تولید فرمایید .
در اخلاق و رفتار مطالبتان بسیار لبه نروید و دوچندان از مشاجره دارای اهمیت بیرون نشوید تا صبر خواننده و کاربرانتان سر نرود . کارایی کنید به ساخت محتوا ارجعیت دهید ،برگ موفق شما نسبت به رقبایتان ایجاد محتوای خلاقانه است .

2- جذابیت بصری سایت خویش را افزایش دهید .
(کاربر پسند بودن)

یک عدد دیگر از خصوصیت های یک سایت عالی زیبایی و جذابیت بصری آن می باشد،برای جذب یه استفاده کننده به تارنما خودتان کمتر از یک دقیقه وقت دارید ، این نکته خویش نشان گر اهمیت فوق العاده جذابیت بصری وب سایت شماست . سعی نمایید از رنگهای متنوع و گیرا برای قشنگ خیس شدن و زنده تر شدن سایتتان استفاده نمایید ، گشوده نیز تاکیید می‌کنم که نیازی به زیاده روی نمی باشد .
فقط لازم می باشد به گوشه ای از متنهای مطالبتان رنگ و لعاب دهید و در آنان از تصاویر جالب و دارای ربط به کار گیری نمائید . در کل تارنما را از وضعیت بی روح بودن خارج نمائید .کارایی نمائید از تصاویر و ویدیو های خلاقانه و آموزشی به کارگیری کنید .

3-
سرعت بارگذاری و بالا وارد شدن سایت
شاید بارها با سایتهایی مواجه شدید که فراوان کند بارگذاری می شوند ، این سایت ها میزان قابل توجهی از کاربران خویش را در همان آغاز از دست می دهند زیرا این روزها کسی حوصله حوصله کردن برای بارگذاری یک وب سایت را ندارد و این که رقبای شما در کمین مخاطبان شما هم قرار دارند . در شرای نتوانید مخاطبان ورودی وب سایت خود را راضی نگه دارید گزینه های زیادی در گوگل در اختیار استفاده کننده وجود دارااست ،پس لزوما مخاطب شما به وبسایت شما دارای مسئولیت نمیباشد زیرا شما نتوانستید آن نوع که باشد آنرا راضی نگه دارید .

کارایی فرمائید همواره سرعت بارگذاری وب سایت خود را چک کنید ، برای این دستور از وبسایت gtmetrix به کارگیری فرمایید تا خطاها افت سرعت خویش را رفع نمایید .

4-
اعتبار سنجی و پشتیبانی سایت

طراحی
تارنما ارزان
در صورتیکه در مسئله خرید و فروش محصولی در وبسایتتان عمل می‌کنید یا این که فروشگاه اینترنتی دارید عملکرد کنید اعتماد مخاطب خویش را جلب نمائید تا نسبت به خرید آن فرآورده تردید نکند .

از علامت اعتماد الکترونیک و ثبت سایتتان در ستاد هدایت به کار گیری فرمایید .
آدرس دفتر و محل عمل خویش را برای مخاطبان درج کنید .
از شماره اثبات برای رابطه یوزرها خویش به کار گیری نمایید .
گوشه ای را به عنوان سوال و پاسخ کاربران در حیث بگیرید نظیر فروم .
از ماژول های رابطه آنلاین در تارنما خود به کارگیری کنید تا هر برهه زمانی یوزرها نیاز به ارشاد و پشتیبانی داشتند در دسترس باشید .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۳:۱۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

به شکا‌رچی باگ‎ها تبدیل شوید

به
شکا‌رچی باگ‎ها تبدیل شوید مواجهه با باگ در کدنویسی اجتناب ناپذیر می باشد . هنگامی که استارت به نوشتن برنامه‌های پیچیده می‌کنید؛ به طبع در کدتان با اشکالاتی روبرو خواهید شد . این یک قضیه عمومی و مرسوم می باشد . از اشکالات کدتان اندوهگین نشوید . کارایی کنید آنها را پذیرفته و نظیر یک شکارچی، باگ‌ها را کشف و برطرف نمایید .

طراحی سایت در مشهد

در مدت اشکال‌زدایی می بایست یک خط مش درست داشته باشید تا بتوانید باگ‌ها را پیدا نمایید . می‌توانید قسمت‌های متفاوت کدتان را به ترتیب اجرا فرمایید تا متوجه گردید کدام بخش عمل نمی کند .

هنگامی که کدتان دچار گونه های می‌شود، کد import pdb; pdb .set_trace() را در اسکریپت خود قرار داده و اجرا نمایید . این کد، اشکال‌زدای پایتون می باشد و در برطرف کردن معضلات به شما یاری خواهد کرد . انواع زدایی میتواند با به کار گیری از خط امر python -m pdb نیز اجرا شود .

با
سایر افراد همیاری کنید
وقتی آغاز به یاد تصاحب کردن چیزی می‌کنید، کمک و راهنمایی‌های دیگران میتواند پیشرفتتان را در یادگیری تسریع کند . در اینجا چند استراتژی وجود دارد تا بتوانید از امداد سایر افراد به کارگیری فرمائید .

۶-
از آموخته‎های دیگرافراد به کار گیری کنید
تعامل
با سایرافراد مهم‌ترین ابزار یادگیری است اگرچه ممکن می‌باشد برنامه‌نویسی یک فعالیت انفرادی باشد، ولی درصورتی که در حین انجام آن با بقیه افراد تعامل فرمایید چیزهای بیشتری خاطره خواهید گرفت . زمانی که در اکنون یادگیری برنامه‎نویسی پایتون هستید، بسیار مهم می‌باشد که خودتان را در تعامل با اشخاص دیگری که مشغول یادگیری این زبان هستند قرار دهید . این فعالیت به شما قابلیت می‌دهد تا نکات و ترفندهایی را که در ارتفاع راه یاد میگیرید با دیگر افراد به اشتراک بگذارید .

در‌صورتی‌که کسی را نمی‌شناسید نگران نباشید . طرق زیادی برای ارتباط با اشخاصی که مشغول یادگیری برنامه‌نویسی پایتون هستند وجود دارااست . رویدادهای محلی را پیدا نمائید یا عضو پایتونیستاکافه (PhythonistaCafe) گردید . پایتونیستاکافه، یک جامعه آموزشی برای علاقمندان به یادگیری پایتون هست .

۷-
فراگیری دادن می‌گویند بهترین روش برای یادگیری چیزی، یاد دادن آن می‌باشد . وقتی که سرگرم یادگیری پایتون می باشید از این ترفند استفاده نمائید . شیوه های متعددی برای انجام این عمل وجود دارد: رابطه با علاقمندان به یادگیری پایتون، تالیف در وبلاگ، توضیح دادن مفاهیم جدید به دیگر افراد یا ضبط کردن فیلم‌هایی که در آنان آموخته‌هایتان را شرح می‌دهید . هر کدام از این استراتژی‌ها، فهم و شعور شما را تقویت کرده و اشکالات یادگیریتان را پدیدار مینماید .

سفارش
فرانش به شما چگونه
فی مابین هفت میلیارد نفر متمایز باشیم؟ ۸-
برنامه‌نویسی دو نفره (Pair Program)
منش
برنامه‌نویسی دو نفره به بهبود یادگیری یاری می‌کند برنامه‌نویسی دو نفره روشی می باشد که در آن، دو توسعه دهنده بر روی یک پایانه کاری فعالیت می‎کنند . در این وضعیت یکی از توسعه‌دهندگان نقش راننده (Driver) را بازی کرده و سرگرم کدنویسی می‌گردد . گسترش دهنده دیگر نقش هدایتگر (Navigator) یا این که مشاهده‌گر را داراست و کدهای راننده را محاسبه می کند . این نقش‌ها به صورت پیوسته در بین این دو توسعه‌گر تغییر تحول می‌کند .

برنامه‌نویسی دو نفره دارای مزایای فراوانی است: این کار به شما این بخت را می‌دهد تا کماکان که کسی کدهایتان را نظارت کند؛ بتوانید مشاهده کنید سایرافراد در رابطه یک ایراد چه گونه فکر میکنند . قرار به دست آوردن در معرض ایده‌ها و روش‎های متفاوت تاءمل کردن، به ترقی برنامه‎نویسی شما امداد می نماید .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۳:۱۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نکات مهم در مورد طراحی سایت

6 .آزمایش
و تست ها را به رخ مداد انجام دهید در صورتیکه بخواهید تمام بخش ها و واحدهای عمل را به چهره غیروابسته و دستی آزمایش فرمایید وقت زیادی از شما گرفته خواهد شد و این به هیچ وجه عالی نیست! آزمایش ها را می توانید به صورت مداد انجام دهید تا در مدت کارتان صرفه جویی کرده باشید .

طراحی سایت در مشهد

دقت نمائید که در کار طراحی سایت، برهه زمانی مضاعف مهم است! در اکثر مواقع طراحان مدت مشخصی را برای اتمام فعالیت در نظر گرفته و وعده داده اند و همین قضیه ادله اهمیت بالای مدت در کار هست .

7 .شماره
گوشی تلفن های فعال در سایتتان و در بخش تماس با ما و یا اطلاعات تماس، از شماره گوشی تلفن های معتبر و فعال استعمال نمائید . امکان برقراری تماس تلفنی برروی اعتبار وبسایت شما تاثیر مثبت متعددی خواهد گذاشت . همچنین کاربران با برقراری تماس، نیازها و سوالهای مهمی که می بایست به دقت جواب داده شوند را از شما و از روش تلفن خواهند پرسید .

8 .رنگ
ها در گزینش رنگ ها اعتنا نمائید . رنگ ها می توانند سرنوشت تارنما و کسب و کارتان را عوض کنند! با اعتنا به مسئله وبسایت و همینطور مخاطبانی که دارید، از رنگ های مناسب استفاده نمائید . رنگ ها تاثیر روحی و خیالی بر یوزرها خواهند گذاشت، پس برای وبسایت و برای هر کدام از بخش ها، دکمه ها، آیکون ها و … رنگ مناسب و جذابی تعیین نمایید .

9 .از
میانبر استعمال کنید برای آسانی و تسریع فعالیت از رویه های میانبر به کارگیری نمائید . در کار پباده سازی وبسایت میانبرهای زیادی وجود دارند که به صلاح دید خودتان و در مواقع لزوم و قابلیت از این میانبرها برای آسانی و پرسرعت شدن کار می توانید از آنها استفاده نمائید .

10 .محتوا
محتوا اصلی ترین و حساس ترین موردیست که در یک وب سایت بایستی وجود داشته باشد چرا که کاربران به دنبال محتوا به تارنما شما می آیند . محفظه ارائه ی محتوا و مدل محتوا و روش ی ارائه ی آن را به خوبی بسازید و در نهایت با ساخت محتوای با کیفیت تیر را به انگیزه بزنید .

11 .از
راه های مناسب برای سئو به کار گیری کنید 20
نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت برنامه نویسان وب می دانند و بایستی خاطره بگیرند که اصول و قواعد سئو را رعایت نمایند تا تمام صفحات سایت آن ها ترافیک را جذب نمایند و در موتورهای کاوش سکو ی مناسبی به دست آورند . اصول سئو در راستای رضایت یوزرها و بازدید کنندگان هست و با رعایت آن ها رضایت یوزرها را هم افزایش خواهیم بخشید .

برای یادگیری اصول سئو و مطالعه ی عمده در این زمینه می توانید از برگه ی آموزش سئو دیدن فرمایید .

12 .تصاویر
با کیفیت مدام از تصاویر با کیفیت و دیدنی استفاده فرمائید . تصاویر در کنار متن ها می توانند نقش مکمل را بازی نمایند و تاثیرگذاری یک متن را تا یکسری برابر افزایش دهند . همچنین از آن ها می بضاعت و توان به عنوان محتوای دارای اهمیت نیز به کار گیری کرد . گهگاه یک تصویر در کمتر از 10 ثانیه می تواند معنی یک سری پاراگراف را ابلاغ کند . اینفورگرافی ها از بهترین مثال های استعمال از تصاویر در سایت ها می باشند .

13 .برای
اجرا و ارائه ی فعالیت شتاب نکنید! هنگامی که طراحی سایتتان به نقطه پایان رسید و آن را به چهره آزمایشی برای خودتان اجرا کردید، آن را به طور بدون نقص ارزیابی و تمام بخش ها را ذیل و رو نمایید . هر نقطه ضعفی که به چشمتان آمد را برطرف نمائید و هر قسمتی که جای بهبود و ترقی دارد را افزایش دهید . همت نمائید تا شایسته ترین کیفیت ممکن را برای شروع مسئله به کارگیری قرار دهید .

14 .امنیت
وبسایت 20
نکته کلیدی در پباده سازی و برنامه نویسی سایت امنیت سایت شما قبلی از آن که وبسایت را اجرا و ارائه فرمایید باید ساخت و تضمین گردیده باشد . کدنویسی اصولی، به کار گیری از ابزارهای امنیتی و همینطور برخورداری از سیستم میزبانی (هاست) مناسب و امن می توانند در کنار هم امنیت سایت شما را تضمین نمایند .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۸:۳۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

Attribute ها چه کار می کنند؟

Attribute
ها چه کار می کنند؟ همانگونه که می دانید هر عنصر HTML می تواند Attribute هایی (به معنا «ویژگی») داشته باشد . عمل این Attribute ها ارائه ی اطلاعات اکثر به این موادسازنده است و مدام در تگ آغازین حاضر می شوند . در بیشتر مواقع این Attribute ها دارای جفت های “name=”value میباشند که در ادامه با حساس ترین آن ها آشنا می شویم .

طراحی سایت در مشهد

خصوصیت
href لینک ها در زبان HTML با تگ توصیف می شوند و برای نشانی دهی این لینک ها از Attribute ای به نام href به کارگیری می شود .
مثال:
html>


The
href Attribute
HTML links are defined with the a tag .
The link address is specified in the href attribute:


This
is a link


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
html>


The
href Attribute
HTML links are defined with the a tag .
The link address is specified in the href attribute:


This
is a link


همانطور که می بینید نشانی لینک و پیوند را بوسیله href به تگ داده ایم . در مسئله لینک ها و تگ بعدا به شکل مفصل کلام خوا‌هیم کرد .

ویژگی
src تصاویر در زبان HTML با تگ توصیف می شوند اما این تگ صرفا توصیف کننده ی یک تصویر میباشد . اینکه کدام تصویر به نمایش در بیاید به عهده ی src می باشد . این Attribute نشانی پوشه تصویری قضیه لحاظ را به تگ می دهد .
به مثال تحت دقت کنید:
html>


The
src Attribute
HTML
images are defined with the img tag, and the filename of the image source is specified in the src attribute:


width="800" height="500">


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
html>


The
src Attribute
HTML
images are defined with the img tag, and the filename of the image source is specified in the src attribute:


width="800" height="500">


مشاهده
ی خروجی این کد در JSBin
در‌صورتی‌که به مثال بالا دقت کنید، دو Attribute دیگر نیز می بینید؛ width (به مفهوم «عرض») و height («طول») . در واقع اینها دو Attribute دیگر می‌باشند که در واحد پیکسل متن می شوند به این ترتیب در تصویر بالا که “width=”800 میباشد منظور این است که عرض تصویر 800 پیکسل باشد .
در مسئله تصاویر و Attribute هایشان بعدا به صورت مفصل کلام خوا هیم کرد و اینجا تنها قصد شناخت با Attribute ها را داریم .

ویژگی
alt alt متنی را معلوم می نماید تا درصورتی که به هر عاملی تصویر ما به کاربر نمایش داده نشد (مانند حذف شدن تصویر از سرور ما، تحریم شدن تصویر در ایران، ناسازگار بودن مرورگر کاربر با تارنما ما و …) به جای آن متنی سناریو داده شود تا کاربر بداند آن عکس چه بوده است . همچنین این نوشته می تواند توسط screen reader ها خوانده شود (دستگاه هایی که محتوای کاغذ را برای اشخاص روشن دل می خوانند) تا اشخاص نابینا یا این که افرادی که نمی توانند کاغذ را ببینند بتوانند آن را بخوانند .

از دیگر فایده های این Attribute یاری کردن به پباده سازی وبسایت هست . تصور کنید در src نشانی غلط یک تصویر را بدهید . زمانی که سایتتان بالا می آید دیگر چهره ای در کار نیست و در‌صورتی‌که برایش alt توصیف نکرده باشید، ممکن می‌باشد یادتان رفته باشد که این تصویر چه بوده است . درحال حاضر باید بگردید و ملاحظه کنید این تصویر مربوط به چه پست یا این که مطلبی بوده البته با alt می توانید به راحتی بفهمید کدام تصویر مد لحاظ بوده میباشد .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۸:۰۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

مزایای داشتن لوکال هاست چیست

مزایای
داشتن لوکال هاست چیست در نصیب قبلی درباره‌ی این مسئله توضیح دادیم که داشتن یک هاست واقعی برای آزمایش و اجرا کردن پوشه های PHP چه معایبی می‌تواند داشته باشد . حال در این نصیب میخواهیم در مورد مزایای لوکال هاست کلام کنیم .

طراحی سایت در مشهد

سوای
نیاز به اینترنت برای داشتن یک لوکال هاست شما نیازی به اینترنت ندارید . در واقع بدون داشتن یک اتصال به اینترنت، می‌توانید هرجایی که میباشید و در هر حالتی، کدهای سمت سرور خویش را اجرا نمائید . ممکن میباشد در هجرت یا این که یک موقعیت یگانه باشید که دسترسی مناسبی به وب نداشته باشید، البته بخواهید پاره ای برنامه نویسی کنید . لوکال هاست این قابلیت را برای شما فراهم می نماید .

مقاله‌ی
مرتبط: چگونه وجود یا این که عدم وجود ایمیل کاربران در دیتابیس را چک کنیم؟

سرعت
بالای انتقال اطلاعات همانطور که گفتم این سرور روی کامپیوتر شما نصب می‌گردد . پس شما می‌توانید انتقال فایل ها به سرور خویش را خیلی پرسرعت انجام دهید .

در حالتی که یک واقعی داشته باشید، علاوه بر این که برای فعالیت با آن نیاز به اتصال وب دارید، برای انتقال اطلاعات روی آن نیز نیاز به مدت دارید . هرچقدر فولدر های پروژه تان حجیم باشد، این بازه زمانی هم بخش اعظم خواهد شد . ولی در لوکال هاست این نقص‌ وجود ندارد .

 

به طور کامل
رایگان، روی همه‌ی سیستم برهان ها در ادامه‌ی پاسخ به سوال لوکال هاست چه چیزی است باید بگوییم که داشتن یک لوکال هاست برای شما هیچ هزینه‌ای ندارد . همینطور فرق نمی کند که از چه سیستم دلیلی استعمال می‌کنید . ویندوز، لینوکس، مک و… . روی همه‌‌ی این سیستم عامل ها میتوانید با نصب یکسری نرم افزارهای خاص، به راحتی برای خویش لوکال هاست داشته باشید و از آن لذت ببرید .

 

ویرایش
پر سرعت و آسوده پوشه ها زمانی که شما از هاست های حقیقی و واقعی به کارگیری میکنید، به یک پنل مدیریت هاست دسترسی دارید . برای عمده هاست ها این پنل می تواند سی پنل یا دایرکت ادمین باشد . و ممکن می باشد دسترسی و دستکاری فولدر ها در این محیط ها مضاعف پرسرعت نباشد .

اما هنگامی که شما لوکال هاست خودتان را داشته باشید، همگی چیزهایی که نیاز دارید در قالب پوشه هایی بی آلایش در دسترس شما قرار دارد و به سرعت هرچه تمام خیس می‌توانید از آنان استفاده فرمایید .

 

بازه زمانی
شما هدر نمیرود و تمرکز اصلی‌تان روی کار خواهد بود! در غایت هنگامی که شما سرعت بیشتری برای ویرایش پوشه ها داشته باشید، برای فعالیت نیاز به وب نداشته باشید و خیلی سرعت بالا بتوانید هرکاری که میخواهید را انجام دهید، بازدهی و تمرکزتان بالا می‌رود و دیگر نیاز نیست که چشم به راه باشید که کدهایتان از طرز اتصال اینترنتی برای شما بار گذاری شوند .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۷:۰۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

ترفندهای کاربردی و فوق العاده در طراحی سایت

کلیدی نمیباشد کسب و فعالیت شما چقدر کوچک و معمولی باشد، در هر صورت می بایست حضور آن در فضای اینترنت را نیز مهیا کنید . اما سوای دانش کدنویسی چگونه بایستی این فعالیت را انجام داد؟ با لیداوب همراه باشید .

احتمال دارد به این تاءمل کرده‌اید که عمل تولید وب‌ سایت خود را به یک کاربلد بسپارید و خودتان را مشغول مساله کدنویسی نکنید چون به هر حالا ما با علم کدنویسی به عالم نمی‌آییم و معمولا کسی را استخدام می‌کنیم تا این قبیل امور را با هزینه‌ای گزاف برایمان انجام دهد . خبر خوش این میباشد که، این روزها دیگر نیازی نیست برای ایجاد یک وب‌ تارنما آبرومند حتماً علم برنامه‌نویسی بدانید . هزاران ابزار ارزان و چه بسا بدون‌پول در سراسر وب وجود داراست که میتوانید با آنان شغل های متعددی انجام دهید .

طراحی سایت در مشهد
بخش اعظم بخوانید: ترفندهای
کاربردی و فوق العاده در طراحی سایت مقدمه باید بدانید که می خواهید وب‌ تارنما شما چه کاری برای کسب و کارتان انجام دهد . هنگامی ایده داشته باشید، شایسته ترین خدمات «خودت انجامش بده» در تمام طول مسیر به یاری شما خواهند آمد . همچنین، گزینه‌های مختلفی وجود دارااست تا وب‌ وب سایت خویش را با ابزارهای آنلاین دیگری مثل صفحه های فیسبوک، پروفایل‌های توییتر، کانال‌های یوتیوب و حساب‌های پی پال همگام سازی فرمایید . شاید باورتان نشود اما میتوانید با صرف یک‌سری ساعت وقت و به کارگیری از ابزارهایی که در این مطلب به شما معرفی می شود یک وب‌ تارنما ساده و در عین هم اکنون کار کشته برای کسب و فعالیت خود تولید فرمایید .

۱ .
Yola ساخت
وب سایت
ابزار Yola به شما امداد می‌کند تا با انتخاب یک قالب و پر کردن چندین فرم ساده، یک وب‌ سایت عادی ایجاد نمائید . وقتی قالب اولیه آماده شد می‌توانید با ابزار ویرایش آن را به شکل دلخواه خویش تبدیل کنید . Yola گزینه‌هایی دارد که به شما امداد می‌نماید خدمات مختلفی را در وب‌ سایت خود تعبیه کنید نظیر Google Maps و پی پال، Flicker برای اشتراک عکس و Picnik برای ویرایش تصاویر .

ابزار ساخت وب‌ سایت و نشانی Yola .com رایگان میباشند اما برای به کار گیری از ویژگی‌های بهتر، قالب‌های زیباتر و امکان استعمال از اسم دومین خود بر روی وب‌ سایت، باید بسته‌ی Yola Silver را خریداری فرمایید و سالانه ۱۰۰ دلار بابت آن بپردازید . اگر به دنبال وب‌ سایتی حرفه‌ای و در عین هم اکنون بی آلایش و با قیمتی معقول می‌گردید، Yola بهترین گزینه برای شما است .

۲ .
Jimdo ساخت
اینترنت سایت
نسخه بدون پول Jimdo کلیه آنچه که از یک وب‌ تارنما آبرومند و قابل اعتنا توقع دارید را در اختیارتان قرار می دهد . ما توصیه می کنیم برای استعمال از ویژگی‌های جالب شغلی نظیر ایجاد روزنامه برای نگهداری رابطه با مشتریان، آمار بازدید از سایت، باشگاه مشتریان و غیره، ورژن بدون‌پول خویش را ارتقاء دهید . در ورژن بدون پول Jimdo، ویژگی‌های نخستین و آدرس jimdo .com بدون‌پول میباشند البته در ورژن Jimdo Pro، بابت هر ماه ۵ دلار حق عضویت پرداخت می کنید . ورژن Jimdo Business بابت هر ماه ۱۵ دلار اخذ کرده و دربرگیرنده ظرفیت نامحدود ذخیره داده ها و فروش آنلاین، دو نام دامنه و طراحی‌های اختصاصی وب‌ سایت‌های کسب و عمل می باشد . معمولا نسخه‌های بدون پول ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای در اختیار استفاده کننده قرار نمی‌دهند ولی در قضیه Jimdo اینطور نمیباشد بلکه ابزارهای عالی و قالب‌های زیبایی برای استفاده کننده فراهم شده تا با پاره ای سعی بتواند وب‌ سایتی با ظواهر خوب و اختصاصی به فرد ساخت کند .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۵:۴۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

سیستم های مدیریت پروژه مبتنی بر وب

یک سری
بار این سخن را شنیده اید، "زمان پول است"؟
برای صاحب و مالک کسب و فعالیت کوچکی که به آسانی نمی تواند دوران را هدر دهند، صحیح ترین سخن می باشد .

فناوری زمان های بی شماری را برای به حداکثر رساندن راندمان در عمل های تجاری شما ارائه می دهد و به همین برهان مقطع شما را صرفه جویی می کند . زمانی که کسب و عمل شما کارآیی عملیاتی دارد، به شما زمان بیشتری برای کسب و عمل شما می دهد و فروش را افزایش می دهد .

 طراحی سایت در مشهد

 

سیستم
های مدیریت پروژه مبتنی بر وب با دقت به ماهیت تلفن یار اکثری از کسب و شغل های آنلاین ، منطقی نمی‌باشد که فولدر ها و دفتر ها کاغذی را برای حفظ داده ها و لیست های انجام گردیده داشته باشید . صدها سیستم مدیریت پروژه مبتنی بر اینترنت وجود داراست که از هر لپ تاپ، تبلت یا این که دستگاه تلفن یار با اتصال به اینترنت قابل دسترسی هست .

شما می توانید سیستم های مدیر پروژه معمولی اینترنت را انتخاب فرمائید که به سادگی لیست هایی را برای خودتان تولید می فرمایید که می توانید هر جا که می خواهید به کار خود بپردازید .

به BrainDumpage دسترسی پیدا نمائید . سیستمی با تیم ای کامل از ابزارهای مدیریتی مثل تقویم، پروژه های سازمان یافته به وسیله مشتری، لیست هایی با چند کاربر برای دریافت وظایف و تعهدات، تایم شیت برای پیگیری مقطع صرف گردیده برای هر پروژه و یا این که هر مشتری، و حتی سیستم هایی که اذن می دهد راز عبور دسترسی برای هر مشتری برای مشاهده پیشرفت عمل داشته باشید .

Basecamp ایده آل برای طیف گسترده ای از ابزارهای رئیس پروژه اینترنت است، در شرای مشتریان و پروژه های چندگانه را در یک زمان رئیس فرمایید و در حالتی که اداره ها و اشخاص مختلفی بایستی به پروژه ها و لیست های کاردسترسی داشته باشند ؛ مطلوب عمل شماست .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۰:۱۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نقش تصاویر در طراحی سایت

در تصویر بالا شما یک آپلودر تصویر بی آلایش مشاهده می نمایید .در بالا دو تصویر آپلود گردیده است .چند نکته در تصویر بالا دارای اهمیت است .مقدمه حجم هر تصویر که باید سقف آن رعایت شود .نکته بعدی تعداد تصاویر میباشد که فقط می بضاعت یک تصویر را آپلود نمود البته این در متن توضیحات کنار حجم تصاویر نیامده هست و استفاده کننده پس از آپلود تصویر دوم، خطای ذی‌ربط که به لهجه انگلیسی نیز هست را می بیند .

طراحی سایت در مشهد

نکته سوم نام تصاویر می‌باشد که به صورت عددی می باشد .ما باید در مدیریت تصاویر داینامیک وب سایت، به اسم تصاویر نیز توجه داشته باشیم و آن ها را با استانداردی که برای خود داریم تغییر تحول دهیم .

سوال
: چرا باید اسم پوشه های آپلود شده توسط کاربر را تغییر‌و تحول دهیم؟
سه استدلال اساسی برای این فعالیت داریم .استدلال اول این می باشد که استفاده کننده احتمال دارد تصاویر با اسم های غیراخلاقی و بی ربط بر روی پوشه ارسالی گذاشته باشد که ما را دچار معضلات فیلترینگ نماید .برهان دوم اینکه احتمال دارااست برای مثال دو کاربر یک وب سایت برای محصولی خاص تصاویر نیز اسم وارد کنند که در این فیس هم تصویر دوم بر روی تصویر اولیه نوشته خواهد شد .استدلال سوم که مضاعف هم با اهمیت است اسم گذاری مطلوب برای مشاجره سئو وب وب سایت که زیاد هم دارای اهمیت می‌باشد .

*** خصوصیت alt و اسم پوشه ها از نکات حیاتی در مشاجره سئو می باشد .

پس نام تصاویر را با استانداردی درست و در صورت قابلیت و امکان معنادار تغییر و تحول داده و در هارد سرور با نام جدید ذخیره سازی می نماییم .

در ادامه تصویر یک پوشه آپلودر خوب تر از تصویر پیشین را مشاهده می فرمایید .

 

تا این قسمت نکات با اهمیت در رئیس تصاویر در پباده سازی و پیاده سازی اینترنت وبسایت ها را گفتیم .اکنون با فرمت های مناسب برای تصاویر در این قسمت آشنا شویم .فرمت های تصاویر می تواند jpg یا این که png و یا gif باشد .بیشتر تصاویر با فرمت jpg میباشند زیرا نسبتا حجم کمتری نسبت به سایر فرمت ها داراست و عمده فی مابین یوزرها استفاده می شود .png در تصاویر با کیفیت بالا و همچنین تصاویری که نیاز به دیده شدن background پشت خویش را دارند مطلوب تر می باشد .مثلا شایسته ترین فرمت برای آیکون، فرمت png می باشد .

تا به‌این جا با مطالب پایه در کار با تصاویر آشنا شدیم .در متن سپس با ابزار و تکنیک آشنا خواهیم شد .

این متن بخش سوم ی نیز خواهد داشت که به معرفی ابزار و تکنیک ها برای رئیس حجم و بعد ها تصاویر خوا‌هیم پرداخت .

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۵:۲۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)