مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

طراحی وب ریسپانسیو


طراحی وب ریسپانسیو، موضوعی می‌باشد که در سال‌های اخیر اهمیت اکثری پیدا نموده است. تمام اشخاصی که برای کسب و فعالیت خویش اینترنت سایتی را فعال‌ساز‌ی می‌نمایند، به تامل ریسپانسیو بودن وبسایت خویش میباشند. ولی پباده سازی ریسپانسیو تارنما دقیقاً به چه معناست؟

طراحی سایت در مشهد

استفاده کننده و تماشاچی وبسایت شما، ممکن می‌باشد با ابزارهای مختلفی مانند تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ یا این که رایانه رومیزی تارنما شما‌را مشاهده نماید. در حالتی که ساخت وب سایت وردپرس شما ریسپانسیو (پاسخگو، عکس العمل‌گرا) باشد، در تمام این نمایشگرها، با هر رزولوشن و اندازه‌ای، به صحت اکران داده می گردد. در هیچ یک از این نمایشگرها، با وجود بعد ها و کیفیت‌های متعدد، سایز متن، تصاویر، ویدئوها، هدینگ‌ها یا این که عنوان ها و بقیه موادتشکیل دهنده، تغییرات نامطلوبی نخواهد داشت. در بنا شده در طراحی وب سایت عکس العمل‌گرا، تمام موادتشکیل دهنده تولید کننده ورقه، با دقت به بعد ها و رزولوشن نمایشگر خویش را به صورت مناسب تغییر و تحول می دهند تا استفاده کننده، شایسته ترین وضعیت را در برگه نمایشگر خویش مشاهده نماید.

 

البته در وبسایت‌هایی که از وضعیت عکس العمل‌گرا یا این که ریسپانسیو پشتیبانی نمی کنند، عنصرها خالق ورقه متناسب با بعدها و رزولوشن ورقه نمایشگر استفاده کننده، اکران داده نمیشوند و در برخی از دستگاه‌ها با اختلال اجرا میشوند.

با دقت به‌این نکته که اینترنت گردی (web browsing) توسط گوشی و تبلت، در سال‌های اخیر توسعه فراوانی پیدا نموده است، لازم هست تا هنگام ساخت سایت، به قضیه ریسپانسیو بودن آن دقت کافی شود. طبق آمار بیشتراز نیمی از محل ورود وبسایت‌ها از روش موبایل‌های گوشی و تبلت‌هاست. از این رو لازم می‌باشد تا طراحی وب شما پاسخگوی نیاز کاربرانی با اشکال ابزارها و نمایشگرها باشد؛ در غیر این رخ تعداد متعددی از بازدیدکنندگان را از دست خواهید اعطا کرد.

تعداد کاربرانی که از گوشی و تبلت برای تماشای سایت‌ها به کار گیری می نمایند، همواره در اکنون ارتقا می‌باشد. این مورد بیان کنده اهمیت پباده سازی ریسپانسیو تارنما شماست.

 

تلاش مطلوب پباده سازی ریسپانسیو در تارنما
امروزه اکثر تارنما های دوستداشتنی و پر طرفدار از پباده سازی ریسپانسیو یا این که پباده سازی عکس العمل گرا سود‌مند میباشند. مثلا یکی‌از سایت هایی که در مورد پباده سازی ریسپانسیو، همت بسیار خیر و خوبی را نشان می دهد، تارنما NasleWeb هست. پباده سازی این وب سایت به سیرتکامل‌ای می‌باشد که پهنای عریض و کشیده‌ای دارااست، ولی زمانی که مرورگر اینترنت خویش را از موقعیت تمام‌برگه بیرون میکنید، پهنای کاغذ این سایت نیز متناسب با پهنا مرورگر شما تغییر‌و تحول می‌نماید. اندازه متن ها و بقیه موادسازنده جان دار در کاغذ نیز همه کوچک گردیده تا با اندازه مرورگر منطبق داشته باشد.

وقتی که وبسایت از پباده سازی ریسپانسیو سود‌مند باشد، در واقع نشان‌دهنده این نکته می‌باشد که طراحان آن، برای عادت‌ها و نیازهای مخاطب احترام بیشتری قائل می‌باشند. این گونه از طراحی وب سایت ریسپانسیو علاوه بر تولید زیبایی بصری اضافه، سبب ساز جذب بینندگانی با گونه های ابزارها) devices) خواهد شد. مدیران وبسایت هایی که اهمیت این نکته را نادیده می گیرند، به زودی از گردونه رقابت حذف خواهندشد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۸:۳۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)