مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

8 خصوصیت مهم که در تارنما شما بایستی حیث شود


8 خصوصیت مهم که در تارنما شما بایستی حیث شود
وب لاگ نکات آموزشی
شما در معاش نیاز‌های مختلفی دارید، بعضی از این نیاز‌ها مانند طعام، پوشاک و تسکین دهنده بنیادی میباشند و سوای حتی یک کدام از آن‌ها توانا به معاش کردن نخواهید بود. بعضی دیگر مانند یک شغل با درآمد خوب و رابطه ها اجتماعی تندرست صرفا می توانند کیفیت معاش شما‌را بهبود بخشند اما در نبود آنان هم می‌اقتدار معاش کرد.

طراحی سایت در مشهد

حال نمونه بالا را وارد دنیای وب فرمائید. وقتی که شما قصد فعال سازی یک تارنما را دارید نیز شبیه همین قضیه درستگو میباشد. یعنی برای ساختن یک سایت هم نیازهایی بنیادی دارید که سوای آنان داشتن وبسایت ممکن وجود ندارد و هم نیازهایی که میتوانند به ارتقا کیفیت تارنما شما و تاثیرگذاری اضافه آن یاری نمایند.

ما تا قبل از اینً یک نوشته‌ی علمی پیرامون نیازهای بنیادی برای طراحی وب منتشر کرده‌ایم. اینک میخواهیم نگاهی به نکات و اصول مهمی بیندازیم که در کیفیت وبسایت شما نقش بخش اعظمی دارا‌هستند. با رعایت این اصول، اینترنت‌تارنما شما میان هزاران تارنما دیگر گم نخواهد شد و مطمئناً می توانید حضوری برنده‌خیس در دنیای وب داشته باشید.

2 نیاز اساسی که اینترنت‌وبسایت شما می بایست جواب بدهد
گذشته از آنکه بخواهیم در خصوصیت‌های یک اینترنت‌وب سایت عالی ظریف شویم، در آغاز می بایست به دو مساله اساسی در طراحی وب سایت‌وب سایت نگاه کنیم. تمام نکات و اصول مهم ساخت وب سایت را می‌اقتدار تحت گروه‌ای از این دو دانست.

اعتنا و رعایت این مورد ها سبب می گردد که شما یک وبسایت عالی داشته باشید که می تواند بازدهی فوق‌العاده برای شما داشته باشد... و دقت نکردن به آن ها هم اندازه میباشد با یک تارنما ضعیف و فراموش‌شدنی. ولی این دو جنبه ساخت وب سایت چه می‌باشند؟

تجربۀ کاربری (User Experience)
او‌لین انگیزه وبسایت شما، ارائه تجربه کاربری خوب (به اصطلاح UX) میباشد. فکرمی‌کنم حدس زدن معنای این واژه چندان عمل رنج نباشد. این عبارت به شم و تجربه استفاده کننده از وب سایت شما اشاره دارااست.
شما می بایست سایت خویش را از روزنه نگاه استفاده کننده ملاحظه کنید و کاری فرمایید که تجربه وی شادی بخش باشد. مثلا مطمئن گردید که استفاده کننده ریلکس می تواند از وب سایت شما به کارگیری نماید، دسترسی به قسمت های مهم تارنما به آسانی ممکن میباشد، همگی متون بدیهی و قابل درک می‌باشند، وبسایت شما از دید بصری زیباست و ...
بخش اعظمی از نکاتی که درین نوشته‌ی‌علمی آورده شده‌است، بخشی از یک تجربه کاربری خوب محسوب میگردند.
سئو (SEO)
لازم وجود ندارد حیران گردید! معنا این کلمه و واژه چندان تعجب آور و غریب وجود ندارد. سئو یعنی شما وب سایت خویش را به گونه ای بسازید که بتواند سکو های بالایی را در گوگل (و بقیه موتورهای کاوشگر) به دست آورد. این واژه و کلمه مخفف Search Engine Optimization یا این که به عبارتی باصرفه سازی وب سایت برای موتورهای کاوش میباشد.
روزمره میلیون‌ها کاوش در وب انجام می‌گردد که بخش قابل توجهی آن‌ها از روش گوگل میباشد. این جستجوها بسیار متعدد می‌باشند و بی تردیدً بخشی از آنان، در منطقه کاری شماست. به عنوان مثال درصورتی که شما یک دکان اینترنتی گوشی داشته باشید، بدون شکً هر کس عبارت "خرید گوشی" را کاوش مینماید، برایتان یک استفاده کننده ایده‌آل به حساب می‌آید.
در واقع، حضور در گوگل قادر است یک رویکرد عالی برای ارتقا بازدید و فروش وب سایت شما باشد. ولی برای این خواسته در مرتبه اولیه لازم میباشد تارنما شما تمام استانداردها و اصولی که برای موتورهای کاوش گر مهم میباشد را رعایت کند. اکثری از نکاتی که به‌دنبال می آیند، می توانند در سئو یا این که جایگاه گوگل شما تاثیرگذار باشند.
همان گونه که دیدیم، برای یک طراحی وب خوب شما هم می بایست یوزرها را در حیث بگیرید و هم موتورهای جستجو گر را. البته به هیچ عنوان اندیشه نکنید که‌این دو آیتم از هم غیر وابسته میباشند. در واقع هر چقدر تجربه کاربری وب سایت شما بهتر باشد، طبیعتاً در حاصل جستجوهای گوگل نیز مرتبه بهتری خواهید داشت.در واقع تمام نکاتی که به‌دنبال میایند، به صورت بدون واسطه بر روی هر دوی این مسائل تاثیرگذار می‌باشند.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۷:۱۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)