مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

Ajax (ایجکس) چیست

طراحی سایت در مشهد در طول‌های پیشین وبسایت ها برای اکران دوباره داده ها یک کاغذ از تارنما ناچار بودند که برگه رفرش گردیده و آن داده ها را در روی برگه اکران دهند. فکرش را بکنید این برای یک تارنما ارایه دهنده نشانی اینترنتی یعنی اینکه هر استفاده کننده می بایست برای مرمت صندوق محل ورود خویش، کل وب سایت را رفرش کند. زمانی استفاده کننده تقاضای رفرش برگه را می‌کند تمام پوشه های html,css,js,... می بایست مجددا فراخوانی شوند و این بسیار ناکارآمد هست.

شایسته ترین موقعیت در این زمینه این هست که مرورگر طومار تازه را به صندوق محل ورود استفاده کننده بیفزاید و خیر اینکه کل کاغذ را مجددا بارگیری کند.

از سال 2003 به بعد از آن، مرورگرها خویش را با XMLHttpRequest (XHR) تطابق دادند. این تکنولوژی این قابلیت و امکان را مهیا می سازد که سوای رفرش کل کاغذ داده ها نو بیش تر گردیده به سرور را اخذ کرد.

XMLHttpRequest بخشی از یک تکنولوژی وسیع‌خیس میباشد که به AJAX (Asynchronous JavaScript and XML) است

به کارگیری از AJAX موجب می گردد تا داده ها دربین مرورگر و سرور جابجا شوند و به کارگیری از XMLHttpRequest سبب میگردد تا امور فارغ از رفرش کاغذ صورت بپذیرد.

با به کار گیری گسترده از XMLHttpRequest می قدرت برنامه هایی در‌حد و اندازه های Google maps و Gmail تولید که در‌این برنامه‌ها با به کار گیری از XMLHttpRequest کاشی‌های تازه در برنامه نقشه و آدرس اینترنتی های تازه در برنامه جیمیل بار گذاری می گردند.

درخواست های ایجکس با به کار گیری از کدهای جاواسکریپت ارسال و اخذ می گردند، به‌این چهره که کد شما یک درخواست را به سمت یک URL ارسال کرده و بعداز اخذ جواب از سمت سرور با استعمال از تابع callback می‌توانید جواب اخذ گردیده را مدیر کنید.

زیرا درخواست ها بصورت غیرهمزمان Asynchronous ارسال و اخذ می‌گردد، در مسافت پردازش امرها ارسال گردیده به سمت سرور اکثری از جواب های مناسب نیز فراهم به کار گیری میباشد، لذا بسیار ضروری میباشد که بتوان تابع callback را رئیس کرد.

متاسفانه مرورگرهای متفاوت از AJAX به صورت های مختلفی به کارگیری می کنند.

و طراحان تارنما معمولا بایستی وبسایت خویش را در مرورگرهای گوناگون آزمایش کنند تا از صدق سعی توابع با خبر گردند.

خوشبختانه با پشتیبانی ای که JQUERY از AJAX دارااست اختلال عدم سازش با مرورگرهای متعدد آزمایش شده‌است.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۵۱:۲۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)