مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

مرورگر چیست؟

مرورگر
چیست؟ پباده سازی وب سایت کاربر پسند مرورگر به نرم افزاری بر روی کامپیوتر بازدید کننده (کلاینت) اطلاق می شود که توانمند به برقراری رابطه با سرور می باشد . یک عدد از وظایف اصلی این مرورگرها، سناریو محتویات صفحات وب وبسایت می باشد . طریقه عمل به این ترتیب میباشد که مرورگر در ابتدا، نشانی اینترنتی را که استفاده کننده آن را وارد کرده است گرفته، و آنگاه آن را به سمت سرور می فرستد و منتظر می ماند تا سرور پاسخی را ارائه دهد . جواب سرور می تواند زیاد گسترده باشد: از صفحه موجود نمی باشد گرفته تا برگه به نشانی دیگری منتقل گردیده است و یا آدرس برگه موجود میباشد و یا سرور نقص‌ داراست .

طراحی سایت در مشهد
سرور
چیست؟ کلاینت
چیست؟ یکی از مشکلترین وظایفی که بر دوش مرورگرها قرار دارد، تحلیل معانی کدهای HTML و تبدیل آنها به موادتشکیل دهنده و المانهای قابل مشاهده در برگه مونیتور می باشد . تفاوت بخش اعظم ای که در مرورگرها وجود دارد، بر سر تعبیر کدهای HTML و طریقه نشان دادن آن‌ها می باشد . بطوریکه یک کد HTML یا یک اینترنت سایت، لزوما در مرورگرهای متعدد یکجور نمایش داده نمی شود . کنسرسیوم W3C برای حل این اختلال دست به فعالیت شده است و استاندارد و تعاریفی را معلوم کرده می باشد که تا حدودی بتواند این اختلال را برطرف نماید . ولی آنچه که معلوم است، هنوز یگانگی بر راز این مورد در میان مرورگرها به وجود نیامده می باشد و کماکان شرایطی وجود دارد که به طور کامل باز بوده و تعبیر و تفسیر آن، بر عهده مرورگرها نهاده گردیده می‌باشد .
انواع
مرورگرها انواع مرورگرها مرورگرها گونه های و اقسام متفاوتی دارند و چه بسا دارای نسخه های متعددی می باشند . چیزی که طراحی یک وب وبسایت را علاوه نقص‌ یافتن ایده، پیاده سازی، و مشتری مداری مشکلتر می کند، پباده سازی اینترنت سایتی می باشد که در تمامی مرورگرها یا در عمده آنها، به صحت عمل نماید . معمولا طراحان وب سایت ها، بازه زمانی متعددی را صرف سازش کدهایشان با گونه های مختلفی از مرورگرها می نمایند و این زمینه یکی از معضلاتی می باشد که ناسازگاری در مرورگرها و نسخه های آنها به وجود آورده اند .

اکثری از طراحان وب سایت ها، فقط به نسخه پایان مرورگر ها بسنده می نمایند و کدهایشان را برای آن مرورگرها باصرفه سازی می نمایند . برخی دیگر از طراحان هم تنها به نسخه های 7 و 8 مرورگر اینترنت اکسپلورر بسنده می کنند و فرض را بر این می گیرند که عمده کاربران از این مرورگرها به کارگیری می نمایند . عموما چنانچه شما کدهایتان را برای مرورگر وب اکسپلورر 7 و 8 بنویسید، در 95 درصد اوقات تضمین می شود که کد نوشته شده در تمامی مرورگرها بدرستی سناریو داده خواهد شد .

در
زیر لیستی از مرورگرهای متفاوت به هم پا نام کمپانی خالق آن‌ها آورده گردیده است:
نام
مرورگر شرکت سازنده Interner
Explerorer Microsoft Opera Opera
Safari Apple
Mozilla/FireFox Mozilla
Chrome Google

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۸:۳۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)