مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

اشکال قاب ورک‌ها

 

اشکال
قاب ورک‌ها همان‌طور که گفتیم Framework، فایلی حاوی مجموعه‌ای از هزاران هزار کد و اسکریپت در زبان‌های گوناگون برنامه نویسی مثل PHP، JS (جاوا اسکریپت)، Python و . . . می باشد . هر زبانی قاب ورک‌های منحصر به فرد به خویش را دارد . در ادامه اشکال قاب ورک‌ها در زبان‌های مختلف را می‌توانید مشاهده کنید .

طراحی سایت در مشهد

قاب
ورک‌های گویش برنامه نویسی PHP
Laravel Phalcon

Symphony
Yii Codelgniter

CakePHP
Zend
Kohana
FuelPHP میکرو
فریم ورک PHP
Flight
Sliex
Limonade
Slim فریم
ورک‌های گویش جاوا
Spring
Hibernate
Java EE
Struts
GWT قاب
ورک‌های لهجه جاوااسکریپت
Angular React

Ember
Backbone
Vue
Aurelia
Polymer کادر
ورک‌های گویش برنامه نویسی Ruby Ruby
on Rails Lotus
Rack
Sinatra
Padrino
Cuba

Scorched Grape
فریم
ورک‌های گویش برنامه نویسی Python
Django
Flask
TurboGears
Web2py Pyramid

Bottle فریم
ورک لهجه مایکروسافتی Net
کادر
ورک‌های زبان برنامه نویسی Perl Catalyst
Mojolicious


کمی
در رابطه کادر ورک‌های فرانت-اند و بک-اند بدانیم فریم ورک‌ها قطع از زبانی که بر اساس آن پباده سازی می‌شوند، معمولا در دو دسته‌ی بک اِند (Backend) و فرانت اند (Frontend) قرار میگیرند . فریم ورک‌های بک اند یا سمت سرور (server-side) عملیات نوشتن، نگهداری و توسعه و گسترش کد را برای برنامه نویس سهل وآسان میکنند . این نوع فریم ورک‌ها امنیت وبسایت را هم ارتقاء می‌دهند .
در وب سایت رسمی Mozilla، پژوهشگران در رابطه اهمیت فریم ورک‌های بک اند این طور می‌گوید: "شما
مجبور به استفاده از فریم ورک سمت سرور نیستید ولی به‌شدت پیشنهاد می گردد که از آن‌ها به کارگیری کنید، چراکه زندگی را برایتان ساده‌تر خواهند کرد!" Django، Ruby On Rails، Laravel نمونه‌هایی از کادر ورک‌های بک اند می باشند . از سوی دیگر ظواهر و احساساتی که یک استفاده کننده از یک وبسایت یا اپلیکیشن دریافت می‌نماید بستگی به اجزای توسعه‌ی فرانت اند دارد . Bootstrap، Foundation، Semantic-UI و Skeleton از فریم ورک‌های فرانت اند به‌شمار می‌آیند . از دربین این تنوع، در ادامه تعدادی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین قاب ورک‌ها در زبان‌های برنامه نویسی گوناگون را نظارت خوا‌هیم کرد .


Laravel: لاراول کادر ورکی بدون پول و نوشته گشوده می‌باشد که در دسته فریم ورک‌های بک اِند قرار میگیرد . Laravel در زبان PHP، بر مبنا ساختار MVC و برای ساخت سرعت بالا و سهل وآسان وب اپلیکیشن‌ها طراحی‌شده است . نوشته گشوده بودن لاراول به توسعه دهندگان این قابلیت را می دهد تا بسته به نیاز و هدفشان تغییرات موردنظرشان را در آن تولید نمایند . به همین باعث لاراول برای ساخت هر گونه وب اپلیکیشنی مناسب می‌باشد . از‌آن‌جا‌که لاراول یک سیستم modular packaging است امکاناتی نیز برای راه‌اندازی، تعمیر و نگهداری نرم‌افزار ارائه می نماید . همچنین تارنما بدون نقص و سورس کد مستندسازی شده‌ی لاراول، ادراک کدها را برای برنامه نویسان مضاعف ساده کرده می باشد .

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۱۶:۱۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)