مرجع مقالات رسمي طراحي سايت مرجع مقالات رسمي طراحي سايت .

مرجع مقالات رسمي طراحي سايت

برنامه نويسي شي گرا و ريسپانسيو


طراحي وب در مشهد برنامه نويسي شي گرا، يا برنامه نويسي oop، يك راه يا اين كه سبك برنامه نويسي مي باشد كه در آن توسعه و گسترش دهنده همگي متغيرها و توابعي كه در كنار هم عملياتي را انجام ميدهند را در قالب يك كلاس واحد اداره دهي مي‌نمايد . اضطراري به توضيح ميباشد كه تكنيك برنامه نويسي شي گرا به مراتب كارا و پيچيده تر از سبك برنامه نويسي بر پايه ي تابع (procedural) مي‌باشد .
طراحي
تارنما در مشهد
عارضه
ها برتري
برنامه نويسي شي گرا : قابليت و امكان
اداره دهي باصرفه تر كد قابليت و امكان تقسيم برنامه به برنامه هاي كوچك تر اما جدا . برنامه ي حائز اهميت به صورت يك exe در ميايد كه ديگر قسمت هاي غيروابسته برنامه را فراخواني مي‌نمايد (modularity) .
عدم نياز به نوشتن كدهاي تكراري و قابليت و امكان و امكان هايي كه پيش از اين پياده سازي گرديده اند و صرف جويي در استعمال از منابع .
با اين وجود، بخش اعظمي از توسعه و گسترش دهندگان تلاش مي‌كنند در پروژه هاي كوچك و ساده خويش از سبك برنامه نويسي بر پايه ي تابع (procedural) سود بگيرند .

اما همين كه پروژه بزرگتر ميگردد، خوبتر مي باشد به منظور تايپ كردن يك برنامه ي كارآمد و رقم زدن تجربه ي كاربري با صرفه، از تكنيك برنامه نويسي شي گرا براي توليد و توسعه و گسترش ي پروژه استعمال شود .

 

برنامه طراحي سايت در مشهد
نويسي شي گرا چه مي‌باشد؟ در قبل گذشته از اينكه مفهوم شي گرايي وارد گويش php شود، برنامه نويسان مجبور بودند php را در كنار html به كار گيري كنند كه‌اين راه در پروژه هاي كوچك نقص‌ بزرگي محسوب نميشد البته هنگامي كه حرف از ساخت برنامه هاي ميانگين و والا به در ميان مي آمد فعاليت يكم مشقت بار خيس ميشد زيرا اينطور برنامه نويسي هر چقدر نيز مديريت گرديده باشد، دارنده كدنويسي ماكاروني و كثيفي است كه مديريت و توسعه و گسترش و توسعه و گسترش آن را نسبت به برنامه نويسي شي گرا خيلي دشوارتر مي‌كند .

 

رنامه نويسي شي گرا يا اين كه به اختصار oop كه مخفف Object-Oriented Programming مي‌باشد، به شما اذن مي‌دهد در كدهاي خويش تقسيم بندي هاي متفاوتي انجام دهيد و كدهاي php و html را تا حد زيادي از نيز غير وابسته نمائيد و همين فعاليت منجر مي‌شود تا مديريت روي كدهاي php فوق العاده بالا رود . البته خيلي عوارض ديگر نيز وجود دارااست كه بيرون از طاقت اين مقاله ميباشد . خب نيز فعلا برويم سراغ توضيح معنا oop .

اصل برنامه نويسي oop عملكرد داراست تا دنيايي حقيقي و واقعي وواقعي را براي شما يكسان سازي كند . يعني هر چيزي كه شما در دنياي اطرف ميبينيد را مي‌توانيد به‌اين معنا رابطه بدهيد و بسازيد . من خودم با يك مثال با مضمون‌ oop آشنا شدم . به دنبال براي شما نيز توضيح خواهم داد و اميدوارم به شما هم در شعور بهتر اين مضمون‌ ياري كند .

فرض نماييد ميخواهيد منزل اي بسازيد . گذشته از توليد اين خانه نياز به نقشه اي براي توليد آن داريد . وقتي كه نقشه را آماده مي فرماييد و از روي آن منزل اي را مي سازيد، تفكر مينماييد فعاليت نقشه تمام گرديده يا مي بضاعت از روي آم خانه هاي ديگري ايجاد؟ در برنامه نويسي oop نيز دقيقا به همين فيس كار ميگردد .

شما ميتوانيد از يك كد درج شده در قسمت هاي ديگر به راحتي استعمال نماييد سواي اين كه دوباره كل كد را از اوليه بنويسيد . دقيقا برعكس كاري كه در php بدون به كار گيري از مضمون‌ oop به دفعات زياد مي‌توانيد مشاهده كنيد كه تكرار كد ها چقدر قادر است مضاعف باشد .


برچسب: طراحي سايت در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۸:۵۵ توسط:علي پور موضوع: نظرات (0)