مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

دامنه چیست؟ دامنه یا دامین، IP

دامنه
چیست؟ دامنه یا دامین، IP مخصوص می باشد که به هر اینترنت وب سایت در هنگام تصویب اسم تخصیص داده می شود . اضطراری به ذکر میباشد که هیچ دو IP را نمی بضاعت یافت را شبیه همدیگر باشند . به این ترتیب، وبسایت شما، با وجود داشتن یک IP می تواند از در بین میلیاردها سایت اینترنتی دیگر در اینترنت، پیدا شود .

طراحی سایت در مشهد

به همپا IP، نامی نیز به دامنه شما اختصاص می یابد که این دو با نیز مترادف می باشند . به این ترتیب که با مشخص و معلوم بودن IP یا این که نام دامنه، دیگری هم قابل شناسایی خواهد بود . به این کار اصطلاحا "حل کردن IP" گفته می شود .

برای ثبت نام دامنه خود، می توانید از شرکت های زیادی یاری بگیرید . اعتنا داشته باشید که در هنگام تصویب IP، بعضا نایاب از کمپانی ها، دامنه را به اسم خود ثبت می کنند و در عمل، صاحب اصلی دامنه شما نخواهید بود بلکه شخصی میباشد که آن را با اسم خویش ثبت کرده هست . به این ترتیب برای تصویب دامنه خود، مطلقا کمپانی معتبر و امینی را پیدا فرمائید و قبلا وقت کافی را در این خصوص صرف نمائید . مشکلاتی که با فرایند زمان می تواند برای شما اتفاق بیافتد، ارزش آن را خواهد داشت تا زمانی را صرف یافتن شرکتی معتبری در این خصوص فرمایید .

به یاد داشته باشید که شما با تصویب دامنه، تنها اسم دامنه خویش را ثبت کرده اید . برای داشتن یک اینترنت سایت، شما پس از تصویب دامنه، نیاز دارید تا هاست قابل قبولی را برای سایت خویش گزینش کنید . هاست، به سروری گفته می شود که قابلیت ذخیره و محافظت فایل های تارنما شما را اعم از صفحه ها وب سایت، فایلهای گرافیکی، عکسها، فایلهای CSS و جاوا اسکریپت، دارا می باشد .
هاست
چیست؟ هاست در اصطلاح، به سرور، یا این که کامپیوتری گفته می شود که بضاعت و توان ذخیره و نگهداری پوشه های اینترنت تارنما شما را دارا می باشد . این فایلها می توانند صفحه های وب سایت، عکسها، فایلهای CSS، جاوا اسکریپت و یا این که هر گونه فولدر دیگری باشند .

در عمل، اکثری از کمپانی هایی که خدمات تصویب دامنه را انجام می دهند، سرویس ها هاست نیز ارائه می دهند . اما لزوما این به آن معنا نمیباشد که شما پس از ثبت دامنه، بایستی مطلقا هاست نیز خریداری کنید . بخش اعظمی از مواقع، یک دامنه خریداری می شود ولی سازه بر دلایلی از آن به کار گیری نمی شود .

یک عدد از این عارضه ها می تواند بوستان کردن دامنه برای مدتی کوتاه یا این که بلند باشد . بوستان کردن دامنه به این معناست که شما دامنه ای را خریداری می فرمائید اما از آن به کارگیری نمی فرمائید . یک عدد از عارضه ها دیگر ثبت دامنه و نخریدن هاست می تواند آن باشد که دامنه فقط برای آن خریداری شده هست تا شخص دیگری نتواند آن را خریداری کند . عارضه ها این زمینه نیز متنوع می باشد اما اکثرا به حافظه پرهیز از سوء استعمال از نام دامنه هست .

برای آشنایی بخش اعظم در خصوص آنکه هاست چیست، لطفا به مقاله دیگر ما در خصوص سرور مراجعه نمائید . توصیه ما به شما آن هست که در خرید هاست اکثر اعتنا کنید و از شرکتی هاست خریداری فرمایید که خدمات خوبی را در این خصوص در گذشته به مشتریانش داده میباشد .

همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که بعضی از شرکت های ارائه دهنده سرویس ها هاست، از قرار دادن مطالبی که خلاف ضوابط حق نشر است دوری بعمل می آورند . و این موضوع در مواقعی ممکن می باشد سبب به بسته شدن اکانت هاست شود .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۹:۴۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)