مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

لایه business در برنامه نویسی سه لایه

لایه
business در برنامه نویسی سه لایه
در نظر داشته باشید که وقتی داده ای از سوی استفاده کننده اعلام می شود، نیاز به اعتبار سنجی دارد و این کار توسط لایه دوم چهره می پذیرد . این لایه دارنده یکسری بخش است، در واقع بخش اعتبار سنجی جدا از گردش کار عمل می کند و بخشی هم برای تحلیل امور استفاده کننده در نظر گرفته شده هست . برای پباده سازی این لایه نیاز به کامپوننت های دات نت میباشد و البته بر روی کارآیی هم فراوان تأثیرگذار خواهد بود . کلیه وب سرویس های asp .net می توانند خویش به عنوان لایه businessعمل کنند ولی باید در لحاظ داشته باشید که در هر شرایطی نمی توانید از آن به عنوان جایگزین کامپوننت ها استفاده فرمایید . وب خدمت ها را صرفا هنگامی می توانید به کارگیری فرمایید که روند اعتبارسنجی بیرون از کانال شما صورت پذیرد .

طراحی سایت در مشهد

کامپوننت ها می توانند بر روی چندین خودرو توزیع شود و برای ماندن بر روی اتومبیل های شبیه نیازی به فرآیند طولانی تر خیس ندارند .

 

لایه
data access در ­برنامه نویسی سه لایه
در نهایت داده های برنامه نیاز به ذخیره دارد و باید برای این فعالیت انبار داده در نظر گرفته شود، این لایه سومین لایه در برنامه نویسی سه لایه محسوب می شود . برای این فعالیت می توانایی از سیستم رئیس دایتابیس رابطه ای یا xml به کار گیری شود .

در حیث داشته باشید در این لایه داده ها ویرایش می شود و می توان داده ها را اضافه، حذف یا این که به روزرسانی کرد . داده هایی که به آن ها اشاره کردیم در xmlقرار می گیرد و می بایست دسترسی به داده به صورتی قابلیت و امکان پذیر باشد که دیگر لایه ها از شرایط انبار داده ها بی اطلاع باشند . در این بخش نیز از کامپوننت های دات نت برای تشکیل لایه ها استعمال می شود . در لحاظ داشته باشید که اینترنت سرویس ها نیز می توانند به لایه ها دسترسی داشته باشند ولی این مراحل برای وقتی است که در واقع دیتابیس شما provider را نداشته باشد . در چنین مواردی می بایست مقداری کد برای اتصال به داده ها متن شود و همینطور دیتاست ها لبریز شود .

براین اساس به طور کلی فرآیند برنامه نویسی سه لایه به این رخ است که استفاده کننده درخواست خود برای داده را اعلام می کند، در بخش لایه data access داده های مسئله حیث بازیابی می شود و از روش لایه دوم داده ها وارد لایه سناریو می شود . لایه سناریو اطلاعاتی که نیاز به سناریو داراست را اعلام می کند و کاربر تغییرات خویش را اعمال می نماید . در نهایت صدق داده بوسیله لایه دوم آنالیز می شود . در چهره دارای اعتبار بودن داده های اطلاع در خزانه اطلاعاتی ذخیره می شود . برنامه نویسی سه لایه برای پروژه های گرانقدر بی مثل است .

 

مزیت
برنامه نویسی سه لایه
یکی از حیاتی ترین مزایای برنامه نویسی سه لایه این می باشد که برنامه ها به یک‌سری بخش منطقی تقسیم می شود و ولی بخش ها به فیس قطع از هم کار می نمایند . به این ترتیب اتصال بین رابط کاربری و پردازش ها و همینطور خزانه اطلاعاتی قلیل تر می شود .

در صورتی که در بانک اطلاعاتی تغییری ساخت شود بر روی لایه های دیگر تأثیری نمی گذارد .

اسم جدول و ستون از برنامه کلاینت حذف می شود . برنامه کلاینت متوجه نخواهد شد که داده ها از کجا آمده اند و در رخ توسعه برنامه نیاز به کامپایل مجدد برنامه نخواهد بود . در معماری یکسری لایه یک خصوصی نکات منفی نیز وجود دارد به این معنی که شما باید تعداد متعددی از کلاس های انقطاع را در نرم افزار بسازید . برنامه نویسی سه لایه شامل بخش های پردازش فراوان قدرتمندی می‌باشد .

 

عده
بندی
در حیث داشته باشید در همگی فرآیند برنامه نویسی سه لایه، ارسال از یک لایه به لایه دیگر نیاز است . عموماً برنامه نویس ها سعی می نمایند از حرفه ها و آرایه ها و همچنین رکوردست ها برای این انگیزه به کارگیری نمایند . در حیث داشته باشید که کاربرد برنامه نویسی سه لایه زیاد عمده از معایب آن هست . معایب برنامه نویسی سه لایه هیچ وقت نمی تواند باعث منصرف شدن برنامه نویس از گزینش آن شود .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۲:۳۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)