مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

CSS 2 این ورژن یا Level از CSS نیز که دیگر از سوی W3C


CSS
2 این ورژن یا Level از CSS نیز که دیگر از سوی W3C سفارش نمی‌شود، شباهت‌های متعددی به نسخه اول داشت و در ماه مه سال ۱۹۹۸ معرفی شد . در این نسخه قابلیت‌های جدیدی نظیر جایگذاری مطلق (Absolute)، وابسته (Relative) و اثبات (Fixed) در حیث گرفته شده بود . در این نسخه همینطور امکاناتی نظیر ساخت فهم و شعور و آشنایی اشکال مختلف پوشه (Media) و قابلیت‌های جدید برای پباده سازی نوشته تولید گردیده بود .

طراحی سایت در مشهد

مدتی آنگاه CSS 2 .1 به عنوان اصلاحیه‌ای از CSS 2 معرفی شد که پس از کش و قوس‌های زیاد بالاخره در سال ۲۰۱۱ به تیتر توصیه W3C تاییدیه گرفت . این ورژن قرار بود پایانی اصلاح شده از CSS 2 باشد ولی در سال ۲۰۱۵ اصلاح شده CSS 2 .2 نیز در فرمان عمل قرار گرفت .

CSS
3 می‌توان اذعان کرد که CSS3 یک دگرگون سازی تبارک در تاریخچه CSS به همپا داشت . در این ورژن از CSS اوراق (Document) متعددی به وجود آمدن که به هر کدام از آنان Module گفته می شد . در واقع CSS 2 یک نظیر یک خصوصیت بزرگ بود که تمام امکانات CSS را در بر می‌گرفت، ولی در CSS 3 ماژول‌ها هستند که قابلیت‌ها و امکانات جدید را بیش تر می نمایند .

اولی بار در ماه ژوئن سال ۱۹۹۹ بود که ورژن CSS 3 منتشر شد و در دسترس قرار گرفت . البته از آنجایی که CSS 3 بر پایه ماژول‌ها بود، تا ژوئن ۲۰۱۲ بیش از پنجاه ماژول CSS دربرگیرنده Media Queries، Namespace، Selector Level و Color از جانب تیمی که روی این زبان عمل می‌کرد، منتشر شدند .

CSS
4 در واقع هیچ نسخه‌ای از ویژگی‌های متحد شده CSS 4 وجود ندارد، زیرا این Level از CSS به ماژول‌های متفاوت Level 4 تقسیم شده است .

آن‌گاه از CSS 3 و با ورود مبحث Module به این زبان، دیگر توجیهی برای گسترش یکباره نسخه نو CSS وجود نداشت . بنابراین، از ورژن CSS 4 به آن گاه دیگر ماژول‌های Level 4 هر کدام به رخ مستقل بسط پیدا کردند و چیزی به نام CSS 4 به صورت یک پارچه معرفی و سفارش نشد . در واقع در این ورژن یا Level از CSS، بخش اعظمی از ماژول‌ها به عبارتی ماژول‌های Level 3 بودند که از CSS 2 .1 بسط پیدا کرده بودند . در این میان تعدادی ماژول نیز به عنوان ماژول‌های Level 4 بسط پیدا کردند . از ماژول‌های Level 4 در CSS 4 می‌توان به Image Values، مرزبندی و پس مورد (Background & Borders) و Selector اشاره کرد .

کاربرد
CSS CSS

همانطور که در پاراگراف‌های ابتدایی مطلب اشاره کردیم، CSS به تیتر یک Style Sheet Languge، به وجود آمد تا فعالیت طراح وب سایت را برای ایجاد فرمت ظاهری زیباتر، راحت‌تر کند . در صورتیکه با طراحی تارنما آشنا باشید، میدانید که برای Style دادن به یک برگه اینترنت ۳ خط مش گوناگون وجود دارااست .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۳:۰۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)