مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

طراحی وب ریسپانسیو به چه معناست؟


این نوشته ی علمی به مراد یادگرفتن سریع ریسپانسیو سازی وبسایت (responsive) تاسیس شده است و شما در انتهای این نوشته‌ی علمی در خواهید یافت که چه طور میتوانید در کمترین روزگار ممکن سایت خویش را ریسپانسیو کنید.
چه‌گونه یک تارنما ریسپانسیو ساخت کنیم

طراحی سایت در مشهد
در تیتر این نوشته‌ی‌علمی ما بدین معنی اشاره نمودیم که با استعمال از فراگیری های این مقاله شما خواهید توانست در چندین دقیقه یک تارنما ریسپانسیو تولید فرمائید. پس یکی‌از خصوصیت های متمایز این مقاله صرفه جویی در حین می باشد !

ما بر روی عهد خویش میمانیم و به شما حافظه میدهیم که در حین کوتاهی (کمتر از ۳۰ دقیقه) سایت ریسپانسیو خویش را تولید فرمایید. پس بیایید سوای اتلاف وقت به سراغ مطالی که سئو روز فراهم کرده برویم.

طراحی وب ریسپانسیو به چه معناست؟
تصویر ذیل را ببینید:

فراگیری responsiveهدف ما ساخت یک برگه یا این که یک وبسایت شبیه چیزی که در تصویر مشاهده میکنید می‌باشد. در پایان این فراگیری ابتدایی CSS ریسپانسیو کردن وبسایت شما یاد خواهید گرفت که چه طور برگه ای شبیه کاغذ اکران داده گردیده در عکس تولید کنید. شاید به لحاظ شما ساخت یک کاغذ شبیه ورقه بالا عمل بی آلایش ای باشد ولی مساله مهم آن میباشد که کاغذ ای که شما درین تصویر مشاهده مینمایید ریسپانسیو هست و در صورتیکه شما آن را بر روی تلفن همراه خویش بار گذاری نمائید تصویر تحت را مشاهده خواهید نمود:

 

این بدان برهان می باشد که کاغذ اکران داده گردیده در تصویر ریسپانسیو می باشد و خودش را با اندازه ورقه اکران هر دستگاهی که استفاده کننده برای مراجعه به وبسایت به کارگیری کند تطبیق میدهد.
شما می‌توانید با به کار گیری از قاب ورک Foundation به آسانی چنین اینترنت سایتی تولید کنید. این فقط یکی قابلیت و امکان های بی شمار قاب ورک Foundation می باشد و شما با دانلود و نصب آن می‌توانید از اکثری قابلیت و امکان های دیگری این کادر ورک سود مند شوید.
برای استعمال از امکان های این قاب ورک شما بایستی در آغاز آن را دانلود فرمائید.

دانلود فولدر

بعد از دانلود کردن پوشه دانلود گردیده را آنزیپ (Unzip) نمائید و محتویات آن را در یک فایل معین قرار دهید. شما بایستی در پوشه لیستی شبیه آنچه در تصویر پایین مشاهده میکنید، بیابید.

 

انگیزه کلی ما این می باشد که یک تارنما تولید کنیم که در آن المان های اصلی مثل Header ، Body، Sidebar و Footer وجود داشته باشند.

 

قدم نخستین: یادگیری مفاهیم ابتدایی در رابطه قاب ورک Foundation
خب ما میخواهیم چیزی مشابه به ساختار بالا را در تارنما خویش تولید نماییم. البته پیش از هر کاری ما می بایست بتوانیم چنین ساختاری را با گویش HTML تولید کنیم. خب این عمل بسیار بی آلایش هست. البته نیاز به آن دارااست که شما با تولید این Layout یا این که چینش کاغذ در Foundation شناخت داشته باشید. خب در‌این قاب ورک ورقه به ۱۲ ردیف متفاوت قسمت بندی شده‌است که‌این ۱۲ ردیف در کنار هم پهنای کلی کاغذ را تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید در کدهای خویش انتخاب فرمایید که میخواهید سطری داشته باشید که دارنده پهنایی برابر با تمام ۱۲ ردیف باشد و یا این که پهنای کمتری داشته باشد. برای مثال پهنای آن برابر با ۶ ردیف یا این که اضافه باشد. خب در‌صورتی‌که شما کدی به صورت ذیل بنویسید یک سطر با پهنای ۱۲ ردیف تولید خواهید نمود:


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۸:۱۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)