مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

طراحی وب سایت و نکات اصلی آن


نوشته ی علمی ۷ نکته قابل توجه در ساخت وب سایت در سال ۲۰۱۴ تدوین شده‌است. در صورتی زیاد با ساخت وب سایت شناخت ندارید در اولِ عمل مطالعه این نوشته ی علمی را به شما سفارش میکنیم. و در پایان برای مشاهده ورژن ۲۰۱۷ این نوشته‌علمی و بی نقص کردن داده ها و دوراندیشی بی نقص از ساخت وب سایت کافی هست بر روی لینک و پیوند ذیل کلیک فرمایید.

طراحی وب سایت و نکات اصلی آن

 

خطاها رایج و نکات مهم در ساخت سایت


پس از خرید هاست و دامنه متبوع برای فعال‌سازی تارنما تان و نصب سیستم مدیر محتوا ما یحتاج، قدم‌بعدی که پیش روی شماست پباده سازی قالب برای تارنما تان هست. زمانی کاربری وارد تارنما شما میگردد طراحی وب سایت شما او‌لین چیزی می باشد که اعتنا او‌را جلب می‌نماید. یک ساخت سایت خوشگل می‌تواند به استفاده کننده حس وقار و راحتی بدهد و او‌را مدتها در وب سایت شما نگه داراست ولی یک طراحی وب بی نظم در به عبارتی نگاه نخستین منجر انصراف استفاده کننده از پیمایش تارنما شما و خروج وی از تارنما میگردد.

طراحی سایت در مشهد

در‌این نوشته‌ی‌علمی نکات مهم در طراحی وب سایت گزینه بازنگری قرار می گیرد که اعتنا به آن برای همگی یوزرها ماهر و تازه کار لازم می‌باشد و میتواند جلوی اکثری از مشکلات را بگیرد.

تحت عنوان یک طراح وب سایت بایستی کاری نمایید که بازدید کننده در نگاه اولیه به استفاده کننده دائمی وب سایت شما تبدیل شود. در تحت تنی چند از نکات مهم در طراحی وب سایت را به شما معرفی خوا هیم کرد.

 

نکات مهم در ساخت وب سایت
۱- رنگ بندی :
در گزینش رنگ به هنگام طراحی وب بایستی دقت فرمائید. سایتی که در حالا پباده سازی قالب آن میباشید چه موضوعی داراست؟ وبسایت هایی که علمی و تحقیقاتی می باشند و بیش تر محتوی و مقاله ها در آن ها مهم هست می بایست رنگ بندی معمولی داشته باشند. مانند متن سیاه با دورنما سپید. چون استفاده کننده برهه زمانی متعددی در‌این تارنما ها برای قرائت مقاله‌ها وقت صرف می کند که رنگ بندی معمولی از خستگی دیده استفاده کننده خودداری مینماید.

البته در ساخت وب سایت های فروشگاهی و خدماتی بهتر می باشد از رنگ های بشاش و تند استعمال شود. خصوصا برای دکمه ها و نوشته های یگانه تا اعتنا مشتری برای کلیک کردن یا این که نام نویسی بیش تر جلب شود. به کارگیری از رنگ های تند تنها می بایست در بخش هایی از وبسایت باشد که قصد دارید اعتنا استفاده کننده جلب شود و در صورتی در تمامی جای وبسایت از رنگ های تند و با کنتراست بالا به کار گیری نمایید سبب ساز خستگی استفاده کننده و نارضایتی وی از طراحی وب سایت شما خواهد بود.

۲- سایز و دسته فونت :
یک کدام از دیگر از نکات مهم در ساخت سایت به کار گیری از فونت خوانا با اندازه مطلوب می‌باشد. زمانی کاربری وارد صفحه های تارنما شما میگردد می بایست بتواند به راحتی مطالب شمارا بخواند و نیازی به زوم کردن نداشته باشد و همینطور برای طراحی وب سایت خویش فونتی تعیین فرمایید که با کلیه مرورگرها سازش بی نقص داشته باشد و به طور صحیح اکران داده شود.

در صورتی‌که مطالب وبسایت شما بیش تر از اندازه ریز یا این که درشت باشد سود آن نارضایتی استفاده کننده و سوراخ وب سایت شما خواهد شد.

۳- منو ها و مسیریابی :
از سایر نکات مهم در طراحی وب بایستی به منوها و مسیریابی آسوده در وب سایت اشاره نمود. متاسفانه در اکثری از ساخت وب سایت های اهل ایران زمانی استفاده کننده می خواهد به بخش متبوع برود مبتلا سردرگمی می شود. مثلا یک وبسایت شرکتی که ورقه اختصاصی استخدام داراست ولی در منو های وب سایت بخشی به اسم استخدام نیست و استفاده کننده بعداز مراجعه به تارنما می بایست همگی صفحه ها وبسایت را پیرو بخش متبوع بگردد و یا این که بی اثر وبسایت را شکاف نماید!

شما بایستی کوتاه ترین مسیر را برای دسترسی استفاده کننده به مطالبتان هنگام ساخت وب سایت در لحاظ بگیرید. درصورتی که حجم مطالب زیاد هست می توانید از ۲ یا این که چندین منو متعدد به کارگیری نمائید و بخش بندی مطالب وبسایت را توسعه دهید تا یوزرها در کوتاه ترین روزگار ممکن به منظور خویش برسند.

همینطور می توانید در ردیف های کناری تارنما از بخش بندی های متفاوت به کارگیری نمایید و قسمتهای پر استفاده تارنما خویش را در آن قرار دهید. یک راه و روش دیگر برای بهبود مسیریابی تارنما قرار دادن نقشه وبسایت هنگام ساخت سایت هست. با به کارگیری از نقشه وبسایت بازدیدکنندگان با مراجعه به بخش نقشه تارنما می توانند خیلی ریلکس ورقه متبوع خویش را پیدا نمایند و وارد آن بشوند.

۴- تصاویر :
هیچ کاربری از دیدن یک وبسایت کم آب و بی روح لذت نخواهد موفقیت. برای قسمت های متعدد وب سایت از تصاویر دارای ربط و کیفیت بالا استعمال نمایید. این در ساخت سایت بسیار مهم هست زیرا استعمال از تصاویر هم مقررات مختص خودش را دارد.

تصاویر برای به کار گیری به هنگام طراحی وب بایستی خوب و با حجم معدود گزینش شوند تا سبب کاهش سرعت تارنما شما نشود. دقت فرمائید که سرعت وب سایت یک فاکتور مهم در سئو و با صرفه سازی وب سایت شما می‌باشد که بایستی از اولِ فعالیت طراحی وب تمامی جوانب را در حیث بگیرید.


سایز تصاویر هم می بایست متناسب با مقاله شما تعیین شود. برای یک نوشته ی علمی یک تصویر با اندازه میانگین (۶۰۰X400) کافی می باشد و برای منو ها و لوگوی تارنما از تصاویر با سایز کوچک هنگام طراحی وب سایت به کار گیری نمایید. استعمال از تصاویر بیش تر از حد پهناور در مطالب سبب سنگین شدن صفحه ها تارنما و در سود کاهش سرعت لود تارنما میگردد.


عملکرد فرمایید در صورتیکه مقاله ها طولانی مینویسید بدون شک از یک یا این که یک سری تصویر دارای ارتباط در ساخت وب سایت خویش به کار گیری نمایید زیرا تصاویر هم سبب ساز تنوع و رفع خستگی خواننده می شود و هم شعور مقاله را برای وی شل خیس می کند. یک تصویر مطلوب و دارای ارتباط گهگاه بیشتراز یک سری خط توضیح و متن به استفاده کننده در ادراک مقاله امداد می نماید. به فعالیت بردن تصویر مطلوب با مورد از سایر نکات مهم در طراحی وب می‌باشد.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۶:۲۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)