مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

کلاینت چه چیزی است؟


کلاینت چه چیزی است؟
در زمینه ی سرورها به تفصیل دعوا شد. اما کلاینت چه است و به چه چیزی اطلاق می‌شود؟ عموما کلاینت، به کامپیوتری گفته می‌شود که تقاضایی را از یک سرور دارااست. کلاینت در لغتنامه، به معنای مشتری میباشد و مشتری کسی هست که تقاضای خدماتی را از سوی فروشنده ای دارااست. یک سرور میتواند در آن واحد، به تعدادی کلاینت (یا این که بازدید کننده) سرویس ها رسانی کند.

طراحی سایت در مشهد

هنگامی که تعداد کلاینت های یک سرور نقط ی اوج می‌گیرند، اصطلاحا گفته میشود که سرور ذیل فشار میباشد. در اینحالت، مقدار فضای یاد ای که سرور ملزم به اشغال آن میشود، بالا رفته و پروسسور سرور، پایین فشار کلاینت های مختلف، از سرعتش کاسته خواهد شد. اینجاست که دیگر وبسایت هایی که بر روی آن سرور قرار گرفته اند نیز در گیر کندی میگردند.

یکی اقداماتی که در‌این‌حالت‌ انجام می‌گردد، انقطاع موقت اینترنت سایتی میباشد که در‌این موقعیت تقصیرکار می‌باشد. یک کدام از حملاتی که هکرها به سایت ها نیز انجام می‌دهند، دربرگیرنده این گزینه میگردد، بطوریکه تارنما گزینه تهاجم، به مرور از سرعت برخورد پذیریش کاسته می‌شود و در غایت سبب به قطعی موقتا سایت خواهد شد.

بخش اعظمی از وبمسترها، در پنل مدیریتی خویش، میتوانند با حذف دسترسی IP شخص تهاجمی، بدین مبادرت جواب دهند. در بخش اعظمی از حالات نیز، تشخیص اینکه آیا کلاینت، شخص تعرضآمیز می‌باشد یا این که خیر، بوسیله قابل انعطاف افزارهایی که در سرور نصب گردیده اند بطور خود کار فیس میگیرد.
دامنه چه می باشد؟
دامنه یا این که دامین، IP مخصوص می‌باشد که به هر وبسایت در هنگام نام نویسی تخصیص داده می گردد. قابل ذکر هست که هیچ دو IP را نمی اقتدار یافت را مشابه همدیگر باشند. براین اساس، وبسایت شما، با وجود داشتن یک IP میتواند از دربین میلیاردها تارنما اینترنتی دیگر در وب، پیدا شود.

به هم پا IP، نامی نیز به دامنه شما اختصاص مییابد که‌این دو با هم مترادف و هم معنی میباشند. بدین ترتیب که با مشخص و معلوم بودن IP یا این که اسم دامنه، دیگری نیز قابل شناسایی خواهد بود. بدین عمل اصطلاحا "حل کردن IP" گفته میگردد.

برای نام نویسی دامنه خویش، میتوانید از موسسه ها متعددی یاری بگیرید. دقت داشته باشید که در هنگام تثبیت IP، بعضی کم از موسسات، دامنه را به اسم خویش تثبیت میکنند و در کار، مالک اصلی دامنه شما نخواهید بود بلکه فردی می باشد که آن را با اسم خویش تثبیت نموده است. براین اساس برای تثبیت دامنه خویش، قطعا کمپانی دارای اعتبار و امینی را پیدا فرمائید و پیش از این وقت کافی را در‌این خصوص صرف فرمایید. مشکلاتی که با مراحل دوران میتواند برای شما حادثه بیافتد، قیمت آن را خواهد داشت تا هنگامی را صرف یافتن شرکتی معتبری درین خصوص نمائید.

به خاطر داشته باشید که شما با تثبیت دامنه، فقط اسم دامنه خویش را تثبیت نموده اید. برای داشتن یک سایت، شما بعد از تثبیت دامنه، نیاز دارید تا هاست قابل قبولی را برای وبسایت خویش گزینش فرمایید. هاست، به سروری گفته می گردد که قابلیت و امکان ذخیره و نگهداری پوشه های تارنما شمارا اعم از صفحه ها سایت، فایلهای گرافیکی، عکسها، فایلهای CSS و جاوا اسکریپت، دارا می‌باشد.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۶:۲۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)