مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

HTML5 پنجمی و آخری ورژن گویش HTML


شاید براتون دیدنی به حیث بیاد که بدونید این گویش در یک آزمایشگاه فوق انرژی فیزیک کالج Switzerland Geneva به اسم CERN دیده به جهان گشود ، CERN مکانی بود که فیزیک دانان از اقصا نقاط دنیا در آن جا توده می‌شدند و به تبادل نظریات ، تفکرات و یافته های خویش با یکدیگر می‌پرداختند ، در این بین یک کدام از دانشمندان این آزمایشگاه به اسم Tim Berners-Lee هنگامی که درگیر به فعالیت در بخش کامپیوتری CERN بود ایده ای در ذهنش جرقه زد Tim Berners با خویش خاطرنشان کرد چه خوب می شد که فیزیکدانان سراسر جهان می‌توانستند سوای حضور در CERN داده ها و یافته های خویش را از مکان های متعدد با یکدیگر رد و بدل نمایند وی برای تحقق یافتن ایده‌ی نوظهورخود سه تکنولوژی اصلی که در واقعیت مبنا اینترنت مدرن میباشد را ابتکار کرد: HTML, URI, HTTP.

طراحی سایت در مشهد

این ابتکار عمل در سال 1990 برای شاغلین در CERN این قابلیت و امکان را مهیا کرد تا داده ها خویش را به اشتراک بگذارند . در آخرها سال 1990 او‌لین ورقه اینترنت بر روی سرور قرار گرفت. و در سال 1991 مردم بیرون از CERN نیز می‌توانستند به انجمن تازه اینترنت بپیوندند، بعد در آوریل 1993، CERN ذکر کرد که تکنولوژی World Wide Web برای همگی مردم به طور مجانی در دسترس خواهد بود. Tim Berners در آن روزگار فکرش را هم نمی کرد که‌این لهجه روزی به‌سرعت سرسام آوری توسعه و گسترش یابد و در سراسر جهان این سیرتکامل سرو صدا به پا نماید.

در نوامبر 1995 ورژن HTML 2.0 معرفی شد و بعد از آن در به عبارتی سال ورژن ی HTML 3.0 منتشر شد، اما متاسفانه این نسخ با استقبال چندانی مواجه نشدند.

در سال 1996 سازمان W3C مخفف World Wide Web Consortium در معنای کنسرسیوم کانال جهانی اینترنت که وظیفه استاندارسازی HTML , CSS را بر عهده داراست آغاز به عمل بر روی ورژن ی این گویش کرد که نتایج فعالیت آن ها در 14 ژانویه 1997 تکثیر HTML 3.02 بود. این ورژن به جهت سازش با مرورگرهای متعدد در سیستمهای ادله مختلف توانست رضایت اکثریت را به خویش جلب کند.

در 18 دسامبر 1997 ورژن HTML 4.0 در اینترنت منتشر شد در همین دربین موسسات خالق مرورگر اینترنت چندین ویژگی ها اختصاصی بخود را به‌این ورژن افزودند که قابلیت و امکان اجرا بر روی مرورگرهای دیگر را نداشت. بعضا از این تغییرات آیتم تایید W3C قرار گرفت ولی برخی دیگر خیر. با تغییرات HTML مرورگرها ناچار به تغییر و تحول شدند تا خویش را با تغییرات نو HTML وفق دهند.

در مورخ 24 آوریل 1998 در‌این ورژن تجدید لحاظ شد و نتایج آن پیدایش HTML 4.01 بود که با مقداری تغییر تحول و رفع چند ایرادات، در W3C به رسمیت شناخته شد و قدم بزرگی به سمت در میان المللی کردن اوراق که انگیزه حقیقی و واقعی کانال جهانی اینترنت بود برداشته شد .

HTML5 پنجمی و آخری ورژن گویش HTML میباشد این ورژن در دسامبر 2012 به وسیله W3C معرفی شوید.

خب درین گردهمایی آموزشی با تاریخچه پیدایش اچ تی ام ال (HTML) آشنا شدیم امیدوارم که‌این گرد هم آیی آموزشی برای شما دوستان عزیز اثرگذار واقع شود در گرد‌همایی آینده وارد مباحث عملی خوا هیم شد در انتظار نگرش های شما هستم .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۸:۳۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)