مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

قابلیت‌های سایت وردپرس

طراحی سایت در مشهد 

 طراحی سایت در مشهد اگر قصد دارید قابلیت‌های سایت وردپرس خود را ارتقاء بدهید، غالبا چاره این است تکه کدهای سفارشی را به کدهای مبنا تمپلیت خود اضافه فرمایید. احتمالا تکه کدهای موردنظر خود را می‌توانید در انجمن‌ها و مقاله‌ها زیادی پیدا فرمایید. در شرایطی‌که مبتدی و تازه کار هستید، ممکن است فرایند نوشتن یا یافت کردن کدهای موردنیا ...

طراحی سایت در مشهد

مراحل اضافه کردن کدهای سفارشی به وردپرس
در آغاز کار با یک نسخه پشتوانه
پیش از اینکه کدهای اساس خود را تغییر دهید، نخست از وبسایت خود یک نسخه حامی تهیه و تنظیم کنید. با این عمل در صورتیکه کدها به اشتباه تغییر و تحول داده شوند، رجوع به نسخه پیشین سهل وآسان است. بسیاری از سرویس دهندگان میزبانی تارنما‌ها، یک گزینه در cPanel ارائه می‌دهند که با تعیین آن یک نسخه حمایت کننده بی نقص از وب سایت تهیه و تنظیم میگردد. علاوه بر این، افزونه‌های پشتیبان گیری زیادی برای این فعالیت موجود است.

در‌حالتی که می خواهید هیچ خطری شما را تهدید نکند، میتوانید کدهای وب سایت خود را به صورت محلی در یک مکان دیگر نسخه برداری نمایید. با این طریق، پیش از اضافه کردن تکه کدهای سفارشی خود به کدهای اصلی تارنما، می‌توانید آنان را روی این نسخه محلی امتحان نمائید.

سیرتکامل کد سفارشی خود را باز بینی فرمائید
تکه کدهای سفارشی که برای وبسایت‌های وردپرسی در وب موجود هست، عموما در دو مدل قرار میگیرند. آن ها یا کدهای css میباشند یا کدهای PHP. کدهای CSS برای ظاهر و دکورا سیون عناصر کاغذ می باشد، در حالی که کدهای PHP برای عملکردها و امکان‌های وبسایت می باشد. حتی در‌صورتی‌که درباره این زبان‌ها، اطلاعات زیادی نداشته باشید، باز هم میتوانید از روی نحو، آنان‌را از هم تشخیص دهید.

شناسایی نحو CSS بسیار سهل وآسان می باشد و نحو آن‌ها معمولا شبیه به ذیل می‌باشد:

.classname {
color: #111111;
background: #efefef;
display: block;
}
این تکه کدها همیشه یک یا چندین زوج ویژگی و مقدار هستند که هرکدام در یک خط نوشته میشوند و خطوط مرتبط در بین کروشه {} قرار می گیرند.

نحو PHP، مقداری پیچیده‌تر هست. شل‌ترین راه و روش برای تشخیص این لهجه، باز‌نگری نماد‌های خاصی هست که توسعه دهندگان وردپرسی معمولا از آنان زیاد استفاده می کنند. این آیه‌ها را نسبتاً می‌اقتدار در هر تکه کد PHP سفارشی شده پیدا کرد، برای مثال :

the function() keyword
add_action()
add_filter()
در حالتی‌که در راهنمای کدها گفته شد که تکه کدهای سفارشی را به پوشه functions.php بیشتر کنید، مطمئن باشید که این کدها از گونه PHP می باشند.

کدهای CSS سفارشی خود را از طریق Customizer بیش تر نمائید
نسخه‌های جدیدتر وردپرس به شما این قابلیت و امکان را میدهد که کدهای CSS خود را از طریق Theme Customizer به کدهای CSS وب سایت اضافه فرمائید. برای دسترسی به Customizer، در پیشخوان مدیریت روی منو Appearance > Customize کلیک نمائید.

اضافه کردن کد css در Customizer

Customizer، کاغذ اصلی تارنما شما‌را باز می کند و یک منوی عمودی در سوی ورقه بیشتر می‌کند. درین منو می توانید مورد‌های سفارشی سازی را گزینش کنید. این آیتم‌ها در تمپلیت‌های متعدد متعدد هست اما از وردپرس نسخه 4.7، تمام تمپلیت‌ها برای اضافه کردن کد CSS سفارشی، شامل گزینه Additional CSS میگردند.

همان گونه که در عکس پایین مشاهده می کنید، یک نمونه تکه کد از این‌شیوه به وب‌ وب سایت بیشتر شده است. یک خبر خوب هم این میباشد که WP Customizer قادر است خطاهای باطن کدهای CSS را بررسی کند. در شرایطی که این ابزار بتواند خطایی در کدهای شما پیدا کند، آن را در قالب یک پیام خطا به شما نشان میدهد.

واسط کاربری Customizer

کدهای CSS یا PHP سفارشی شده خود را به Child Theme بیش تر فرمایید
در‌صورتی‌که فقط می‌خواهید خطوط بسیار مقداری از کدهای CSS را به وب سایت بیشتر نمائید، به کار گیری از Customizer بسیار شل و ول‌تر میباشد. البته در صورتیکه قصد دارید هم کدهای PHP و هم کدهای CSS به وب سایت خود طولانی تر کنید، Child Theme بهترین راه‌حل می باشد. Child Theme در رابطه با تمپلیت والدش فعالیت دارد و رابطه آن‌ها شبیه به رابط فرزند و والد میباشد. تمپلیت فرزند کلیه ویژگی‌های ظاهری و عملکردی وب سایت را به ارث می‌برد، با این تفاوت که شما میتوانید آن‌ها‌را دستکاری فرمایید.

شما میتوانید برای تمپلیت اصلی وردپرس خود، یک تمپلیت فرزند ساخت نمایید، میتوانید آن را از مخزن رسمی تمپلیت وردپرس دانلود نمائید یا از وبسایت‌های تجاری مانند ThemeForest خریداری نمائید. حتی می توانید آن را به صورت دستی تولید فرمائید و در سرور بار گذاری نمایید. البته روش آسانتر، سریع‌تر و مطمئن‌تر این است که تمپلیت فرزند را با به کار گیری از افزونه‌هایی که این عمل را انجام می‌دهند، ساخت نمایید.

اگرچه تعدادی افزونه برای اینکار موجود هست، معمولی‌ترین آنان، Child Themify میباشد و تنها با یک کلیک فعالیت را با‌گاز انجام می‌دهد. برای نصب و فعالسازی آن، بایستی از مسیر Plugins > Add New در منوی پیشخوان مدیریت وردپرس استعمال نمائید. 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۲۸:۰۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)