مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

8 ویژگی مهم که در وب سایت شما باید لحاظ شود


شما در معاش نیاز‌های مختلفی دارید، بعضی از این نیاز‌ها مانند غذا، پوشاک و آرامبخش بنیادی می باشند و سوای حتی یکی‌از آن‌ها توانا به معاش کردن نخواهید بود. برخی دیگر مانند یک شغل با درآمد خوب و رابطه ها اجتماعی سلامت فقط میتوانند کیفیت معاش شمارا بهبود بخشند البته در نبود آنان هم می‌قدرت معاش کرد.

هم اکنون نمونه بالا را وارد طراحی سایت در مشهد  دنیای وب نمائید. هنگامی که شما قصد فعال‌سازی یک سایت را دارید نیز شبیه همین مورد درست گو میباشد. یعنی برای ساختن یک سایت هم نیازهایی بنیادی دارید که فارغ از آن ها داشتن تارنما ممکن وجود ندارد و هم نیازهایی که میتوانند به ارتقا کیفیت تارنما شما و تاثیرگذاری اضافه آن امداد نمایند.

ما تا قبل از اینً یک نوشته ی علمی پیرامون نیازهای بنیادی برای طراحی وب منتشر کرده‌ایم. اینک میخواهیم نگاهی به نکات و اصول مهمی بیندازیم که در کیفیت تارنما شما نقش بخش اعظمی دارا‌هستند. با رعایت این اصول، اینترنت‌تارنما شما در میان هزاران تارنما دیگر گم نخواهد شد و مطمئناً میتوانید حضوری غالب‌خیس در دنیای وب داشته باشید.

2 نیاز اساسی که اینترنت‌تارنما شما می بایست جواب بدهد
گذشته از آنکه بخواهیم در خصوصیت‌های یک اینترنت‌تارنما عالی ظریف شویم، در آغاز می بایست به دو مساله اساسی در طراحی سایت‌وبسایت نگاه کنیم. تمام نکات و اصول مهم ساخت سایت را می‌قدرت پایین گروه‌ای از این دو دانست.

دقت و رعایت این موردها سبب می گردد که شما یک وب سایت عالی داشته باشید که قادر است بازدهی فوق‌العاده برای شما داشته باشد... و دقت نکردن به آن ها هم اندازه میباشد با یک وب سایت ضعیف و فراموش‌شدنی. ولی این دو جنبه ساخت وب سایت چه می باشند؟

تجربۀ کاربری (User Experience)او‌لین انگیزه سایت شما، ارائه تجربه کاربری خوب (به اصطلاح UX) میباشد. فکر میکنم حدس زدن معنای این واژه و کلمه چندان فعالیت رنج نباشد. این عبارت به شم و تجربه استفاده کننده از تارنما شما اشاره داراست.
شما بایستی وبسایت خویش را از روزنه نگاه استفاده کننده مشاهده کنید و کاری فرمایید که تجربه وی شادی بخش باشد. به عنوان مثال مطمئن گردید که استفاده کننده شل میتواند از وب سایت شما به کارگیری نماید، دسترسی به قسمت های مهم تارنما به آسانی ممکن میباشد، کلیه متون بدیهی و قابل شعور می‌باشند، وب سایت شما از نگاه بصری زیباست و ...
بخش اعظمی از نکاتی که درین نوشته‌ی علمی آورده شده‌است، بخشی از یک تجربه کاربری خوب محسوب می شوند.
seo (سئو)لازم وجود ندارد حیران گردید! معنا این کلمه و واژه چندان تعجب آور و غریب وجود ندارد. seo یعنی شما وب سایت خویش را به گونه ای بسازید که بتواند سکو های بالایی را در گوگل (و بقیه موتورهای کاوشگر) به دست آورد. این واژه مخفف Search Engine Optimization یا این که به عبارتی سئو وب سایت برای موتورهای کاوش میباشد.
روزمره میلیون‌ها کاوش در وب انجام می شود که بخش قابل توجهی آنان از روش گوگل میباشد. این جستجوها بسیار متعدد می‌باشند و مسلماً بخشی از آن‌ها، در منطقه کاری شماست. مثلا در صورتی‌که شما یک مغازه اینترنتی گوشی داشته باشید، بی تردیدً هر کس عبارت "خرید تلفن همراه" را کاوش میکند، برایتان یک استفاده کننده ایده‌آل به حساب می آید.
در واقع، حضور در گوگل میتواند یک روش عالی برای ارتقاء بازدید و فروش تارنما شما باشد. البته برای این خواسته در رتبه اولیه لازم میباشد تارنما شما تمام استانداردها و اصولی که برای موتورهای کاوشگر مهم میباشد را رعایت کند. بخش اعظمی از نکاتی که به دنبال میایند، میتوانند در بهینه سازی یا این که جایگاه گوگل شما تاثیرگذار باشند.
همانگونه که دیدیم، برای یک ساخت سایت خوب شما هم بایستی یوزرها را در حیث بگیرید و هم موتورهای کاوش گر را. ولی به هیچ عنوان اندیشه نکنید که‌این دو گزینه از هم جداگانه میباشند. در واقع هر چقدر تجربه کاربری وب سایت شما بهتر باشد، طبیعتاً در حاصل جستجوهای گوگل نیز درجه بهتری خواهید داشت.در واقع تمام نکاتی که پیرو میایند، به صورت بدون واسطه بر روی هر دوی این مسائل تاثیرگذار می باشند.


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۲:۵۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)