مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

فرق طراحی و برنامه نویسی

در گذشته در مطلب ای غیروابسته به سوال طراحی اینترنت چه چیزی است جواب دادیم و به صورت بی نقص نظارت کردیم که طراحی اینترنت وب سایت یا Web Design چیست و چگونه انجام می گردد . ولی در کنار پباده سازی وب، معنی دیگری با نام برنامه نویسی وب یا Web Development وجود دارد و این سوال پیش می‌آید که برنامه نویسی وب چه چیزی است . در این مقاله و فولدر ویدئویی بصورت بدون نقص میخواهیم به این سوال جواب دهیم .
با اینجانب همراه باشید

طراحی سایت در مشهد
برنامه
نویسی اینترنت چیست درصورتی که
به دنبال یک پاسخ خیلی بی آلایش البته کاربردی برای سوال برنامه نویسی اینترنت چه است هستید، فیلم تحت را مشاهده کنید


دانلود این فیلم آموزشی با حجم ۶۹ مگ
فرق
پباده سازی و برنامه نویسی هنگامی
که در خصوص ایجاد خدمت های آنلاین یا این که وبسایت های اینترنتی صحبت میکنیم،‌ با دو مضمون‌ متفاوت مواجه میشویم:
طراحی
وب یا Web Design برنامه
نویسی اینترنت یا این که Web Development درصورتی که
نمیدانید پباده سازی وب چیست، پیشنهاد می‌کنم این مطلب و فولدر آموزشی را مطالعه کنید: کلیه چیز در خصوص طراحی وب
بعضا از کسانی که در طراحی اینترنت نو کار هستند، ممکن می باشد این دو عبارت را بجای یکدیگر به کار ببرند . البته طراحی وب و برنامه نویسی وب،‌ به طور کامل با نیز مختلف هستند و تخصص‌های مجزایی هستند .

در شرای بخواهیم خیلی ساده به سوال برنامه نویسی وب چه چیزی است پاسخ دهیم، قبلی از آن می بایست تفاوت پباده سازی وب و برنامه نویسی اینترنت را ادراک کنیم .
در ذیل بصورت خیلی معمولی هر کدام از این مفاهیم را توضیح داده‌ایم:
پباده سازی اینترنت (یا پباده سازی اینترنت وبسایت یا این که Web Design) به فرایندی می‌گویند که در آن طراح وب‌، اقدام به طراحی چیزهایی میکند که کاربر آن ها را در صفحه مانیتور خویش میبیند . در واقع کار طراح اینترنت این می باشد که المان های یک وب سایت یا این که صفحه‌ی اینترنت را طراحی نماید و محل جای‌گیری آن ها را معین کند . خروجی کار یک طراح اینترنت کاملا برای کاربران معمولی قابل مشاهده می‌باشد و یوزرها آن‌را بصورت بی واسطه میبینند .

البته برنامه نویسی وب، متعدد با پباده سازی وب است .
در حالتی که بخواهیم بگوییم که برنامه نویسی اینترنت چه می‌باشد می توانیم آن‌را اینگونه تعریف کنیم:
برنامه نویسی وب (یا برنامه نویسی سمت وب یا این که Web Development) مربوط به تمام آن پردازشی هست که پشت صحنه انجام می‌گردد و استفاده کننده معمولی آن‌ها را نمیتواند ببیند . برای نمونه وقتی یک صفحه‌ی اینترنت یک درخواست به پایگاه داده (Database) ارسال می کند و نهایی مطالب سایت را از دیتابیس میگیرد، درخواست و کدی می باشد که استفاده کننده عادی آ‌ن‌را نمیتواند مشاهده نماید . به گویش ساده، کار یک برنامه نویس وب، تالیف کدهایی می باشد که در پشت صحنه پردازش‌هایی انجام ارائه میکنند که استفاده کننده نمیتواند آن پردازش ها را ببیند .

 

مقاله‌ی
مرتبط: طراحی وب چیست؟ همه چیز درباره‌ی پباده سازی وب سایت (Web Design) برنامه
نویسی وب چیست
یک‌سری
نمونه از برنامه نویسی وب در بالا یک تعریف زیاد معمولی از برنامه نویسی اینترنت ارائه دادیم و اندک ناچیز داریم به پاسخ سوال برنامه نویسی وب چیست نزدیک میشویم .
در اینجا می‌خواهیم چندکاری که برنامه نویسی وب برایمان می تواند انجام دهد را نمونه بزنیم:
برنامه نویسی اینترنت میتواند پایانی مقالات یک وب سایت را از پایگاه داده یا دیتابیس دریافت نماید و به کاربر سناریو دهد .
برنامه نویسی اینترنت می‌تواند فرم هایی که کاربران پر می نمایند (مثل فرم ورود یا تصویب نام) را بررسی و پردازش کند .
برنامه نویسی اینترنت می‌تواند اطلاعاتی را وارد دیتابیس نماید .
برای مثال هنگامی شما یک حیث در یک تارنما درج میکنید، آن حیث شما به وسیله برنامه نویسی سمت وب، وارد مقر داده یا این که دیتابیس میشود برنامه
نویسی سمت وب قادر است اطلاعات مختلفی از شما را در مرورگرتان ذخیره نماید (مثل نام کاربری و کلمه عبور شما برای ورود های بعدی به به عبارتی سایت) و
اشکال متفاوت شغل های دیگر که به وسیله برنامه نویسی سمت وب انجام میشود

توان
صفحه های اینترنتی درصورتی که بخواهیم راستگو باشیم، توان صفحات اینترنتی به برنامه نویسی سمت اینترنت است . درصورتی که برنامه نویسی سمت وب نباشد، بیش از ۹۵ درصد وبسایت ها (آمار غیردقیق) تمام عملکرد خویش را از دست می دهند .

برای جواب به سوال برنامه نویسی اینترنت چه است باید قبول کنیم که در وب سایت های اینترنتی صورت و ظاهر حساس هستند، البته آن چیزی که به بسیاری از تارنما های اینترنتی ارزش میدهد، کاری میباشد که آن سایت ها انجام وارد می کنند و میگردد اعلام کرد که کارایی بیش از ۹۵ درصد تارنما ها به برنامه نویسی وب بستگی دارد .

یکی از مهم ترین کارهایی که برنامه نویسی اینترنت میتواند انجام دهد، برقراری ارتباط با پایگاه داده یا دیتابیس هست . بسیاری از سایت ها، سعی خویش را با دیتابیس به دست می آورند . و زبان های برنامه نویسی وب این قابلیت و امکان را به شما عرضه میکنند که با دیتابیس رابطه برقرار کنید و اطلاعات را از آن بخوانید و یا این که اطلاعاتی را وارد آن نمائید .

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۳:۲۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)