مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

ASP .NET MVC چیست؟

ASP .NET
MVC چیست؟
MVC
مخفف سه واژه ی Model ، View و Controller می باشد ولی هر کدام از این اجزا به چه معنی هستند و چه کاربردی دارند؟

طراحی سایت در مشهد
Model
در معماری MVC کلیدی ترین قسمتی از که درحقیقت بار حساس این معماری را به دوش می کشد Model می باشد، چون این نصیب از MVC مسئولیت ذخیره داده ها، تبدیل آنان به شی یا آبجکت و بازیابی آنها از خزانه اطلاعاتی را برعهده دارااست در واقع عملیات مهم و منطقی را بر روی داده ها انجام می دهد .

 

View
View جزئی دیگر از MVC می‌باشد که درواقع واسط کاربری یا این که خوبتر می‌باشد بگوییم UI برنامه را می سازد . این بخش در ابتدا با دو بخشی از دیگر یعنی Model و Controller رابطه برقرار می کند و از شیوه رابطه با همین دو نصیب هست که نتایج عملیات را نشان می دهد . برای نمونه هنگامی که کاربر راز عبور خویش را وارد می کند، سر عبور به بخش های دیگر رسول میگردد و یک نتیجه از به عبارتی بخش ها گرفته شده و به View رسول می‌شود تا View آن پیغام را به استفاده کننده سناریو دهد مانند سناریو ( اشتباه در اسم کاربری یا رمز عبور ) . بنابراین یک عدد از عملکردهای View سناریو پیغام به استفاده کننده می‌باشد .

 

Controller
Controller واسط بین دو قسمتی از گذشته یعنی Model و View می باشد به این مضمون‌ که در آغاز با Model فعالیت می نماید و View را به تیتر سناریو دهنده ی UI یا واسط کاربری تعیین می کند .

برای فهم و شعور بهتر عملکردی که Controller دارد به مثالی که قبلا زده شد مجددا اعتنا کنید: استفاده کننده رمز عبور خویش را وارد می نماید و این سر عبور به بخش Controller پیامبر میشود که این بخش سر عبور کاربر را مدیر می کند، در اینجا خواسته از مدیریت ارزیابی درست بودن و یا این که غلط بودن راز عبور می باشد که پس از بررسی، پیغامی را به View می فرستد تا View به عنوان گزیده که UI برنامه را می سازد پیغام را به استفاده کننده نمایش دهد .

 

 

 


ویژگی های ASP .NET
MVC چیست؟ یک عدد از خصوصیت های MVC قابلیت ارتقاء سرعت و انعطاف آزمایش برنامه می باشد چون در MVC فارغ از اینکه لازم باشد Controller ها را اجرا کنید می توانید آن ها را آزمایش نمایید و به جای اینکه معطل اجرا شدن Controller باشید و زمانی را صرف اجرای آن کنید در به عبارتی لحظه میتوانید آن را آزمایش نمایید .


ASP .NET MVC از فریم ورک های تزریقی هم پشتیبانی می کند، مراد از کادر ورک های تزریقی چیست؟ فریم ورک تزریقی به این معناست که شما به جای ساختن اشیا از کلاس ها، آن‌ها را از جایی بیرون از کد می گیرید و این مسئله آزمایش برنامه را آسوده تر می نماید .


بعضی دیگر از خصوصیت های ASP .NET MVC ، صفحه ها مستر تو در تو، اسکریپت درونی و محلی سازی می باشد که میتوانید از آنان به کار گیری نمایید .

 

مزایای ASP .NET
MVC چیست؟

به ادله جداسازی اجزاء ASP .NET MVC به (Model , View , Controller) میتوان گفت که مدیر برنامه آسان تر خواهد بود .


در ASP .NET Web Forms هر بار که کاربر درخواستش را به سرور برای اخذ یک برگه ارسال می کند، سرور همه کنترل های صفحه ی درخواست شده را در رفت و بازگشت ورقه یا خوبتر هست بگوییم PostBack نابود می‌نماید بدین ترتیب در این رفت و رجوع و برگشت برگه ی گذشته از فی مابین می‌رود و یک کاغذ ی تازه از کاغذ پیشین به کاربر سناریو داده میگردد که برای پرهیز از پاک شدن در اختیار گرفتن ها و مقادیر برگه ی پیشین در ایجاد یک نمونه جدید از View State به کارگیری می‌شود . این درصورتی میباشد ASP .NET MVC هیچ یک از مکانیزم های PostBack و ViewState را ندارد چون سناریو و انتساب آخرین داده ها با ارسال دوباره آنان به View تماما مداد می‌باشد پس نیازی به View State نمی باشد .


اعتنا داشته باشید که از قاب ورک ASP .NET MVC برای تولید پروژه های کوچک به کارگیری نمی شود بلکه از آن در پروژه های تبارک به کارگیری می‌گردد .

 

 

 

 


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۷:۱۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)