مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

شناخت مزایای PHP زبان PHP چیست؟

در این مطلب قصد داریم به بررسی این سوال دارای اهمیت بپردازیم که چرا می بایست زبان PHP را به تیتر زبان برنامه نویسی خویش در حوزه طراحی اینترنت انتخاب کنیم؟ برای جواب دادن به این سوال بایستی با مزیت های لهجه PHP نسبت به بقیه گویش های برنامه نویسی آشنا شوید . پس در ادامه این مقاله با ما هم پا باشید تا بدانیم لهجه برنامه نویسی PHP چه برتری هایی نسبت به دیگر لهجه های برنامه نویسی سمت سرور دارد .

طراحی سایت در مشهد

شناخت
مزایای PHP زبان
PHP چیست؟
همان طور که می دانید زبان های برنامه نویسی زیادی مثل asp ، python و . . . در حوزه طراحی وب فعال میباشند . البته گویش برنامه نویسی PHP همواره در میدان رقابت با این لهجه های برنامه نویسی برنده از میدان خارج می شود .
از گزاره مهم ترین مزایای PHP می بضاعت به موراد پایین اشاره کرد:
برای پباده سازی اینترنت ساخت گردیده میباشد .
نوشته گشوده و بدون‌پول است .
انجمن بلندمرتبه و فعالی داراست .
دامنه کاربرد وسیعی در حوزه اینترنت داراست .
از پارادایم های مختلف برنامه نویسی پشتیبانی می نماید .
مولتی پلتفرم است .
مستندات و منابع یادگیری فراوانی دارااست .
نسبت به بقیه گویش های برنامه نویسی زمان های شغلی بیشتری دارد .
تعمیر و مراقبت آن آسوده هست .
در ادامه این مطلب هر یک مزیت های گویش PHP را تحلیل خواهیم کرد .

لهجه
PHP برای طراحی اینترنت ساخت شده است آموزش
گویش PHP
در‌صورتی‌که به خاطر داشته باشید در بخش قبل اشاره کرده بودیم که Rasmus Lerdorf دانمارکی در سال ۱۹۹۴ گویش PHP را با هدف مدیریت وب وبسایت شخصی خویش طراحی کرد . گویش PHP تا به امروز در راستای این انگیزه توسعه و توسعه یافته می باشد . براین اساس توابع و دستورهای توصیف شده در PHP به رخ منحصر به فرد برای پباده سازی وب ساخت شده اند و در بکارگیری و استعمال از آن شما نیازی نخواهید داشت که با انبوهی از اصطلاحات برنامه نویسی غیر دارای ربط و غیر لازم آشنا شوید .

گویش
PHP متن باز و رایگان است منابع
گویش PHP
PHP یک گویش برنامه نویسی به طور کامل رایگان میباشد که این خصوصیت آن نسبت به سایر گویش های برنامه نویسی مثل asp مزیتی نسبی به اکانت می آید . چرا که شما می توانید سوای نیاز به صرف هزینه از گویش PHP به کار گیری نمایید و در صورتی که از آن رضایت داشته باشید، می توانید آن زبان را برای به کارگیری همیشگی خود گزینش نمایید .

متن
باز یا Open source به چه معناست؟ ویژگی دیگری که به آن اشاره کردیم " متن گشوده یا این که اپن سورس " بودن PHP می‌باشد . نوشته باز بودن به این معنی میباشد که سورس کد اساسی برنامه در دسترس عموم قرار داراست و برای استفاده از آن سورس کد نیازی به اخذ مجوز و یا صرف هزینه وجود ندارد . این خصوصیت سبب می شود که سورس کد با اهمیت گویش PHP به راحتی در اختیار یوزرها و گسترش دهنده های متعدد در سرتاسر جهان قرار گیرد و به وسیله آن ها بررسی شود و در نهایت ارتقا پیدا کند .

شاید برای شما این مورد سوال شود که چرا می بایست برای ما این خصوصیت اهمیت داشته باشد؟ ممکن است برای شما متن باز بودن یک گویش بی مضمون‌ و بی اهمیت باشد و با خودتان به این شکل فکر نمایید که "من تنها می خوام کد بزنم و کارم پیش بره و اهمیتی نمیدم که کد چطوری می خواد اجرا بشه و در پشت پرده این کدها چی می گذره" . ولی این جور دیدگاه برای یک برنامه نویس کاملا خطا و به شدت خطرناک میباشد .

نوشته گشوده بودن یک گویش از روءیت کرد برنامه نویس های فن ای و با تجربه مزیتی تعالی محسوب می شود . چون در آینده قابلیت داراست بر مبنا نیازهای کاربری مختلف و یا این که با توسعه و گسترش پروژه به بسط گویش برنامه نویسی نیاز پیدا کنند . شایسته ترین مثال برای نشان دادن اهمیت این ویژگی، گسترش لهجه PHP بوسیله فیسبوک هست . فیسبوک در مقدمه مبتنی بر لهجه PHP طراحی شد ولی با گسترش و گسترش آن، گروه برنامه نویسی فیسبوک نیاز پیدا کرد که PHP را گسترش دهد و به این ادله زبان برنامه نویسی HACK را ساخت کردند .
(این ویژگی قابلیت و امکان مقیاس پذیری بالای زبان برنامه نویسی PHP را نشان می دهد)


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۲:۴۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)