مرجع مقالات رسمی طراحی سایت مرجع مقالات رسمی طراحی سایت .

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

ویژگی های XML

ویژگی
های XML XML توسعه پذیر و غیر وابسته میباشد . شما در xml میتوانید به راحتی تگ ها را توصیف فرمایید ، و هیچ تگی از پیش تعریف شده نمی باشد .
XML به رخ متنی است، از قابل انعطاف افزار و مشقت بار افزار قطع میباشد به همین استدلال برای منتقل کردن داده و داده ها بین سیستمهای ناسازگار میتواند زمینه استفاده قرار گیرد .
XML دارای ساختار ساده‌ای می‌باشد و همین استدلال کاربردهای زیادی دارد .
XML می تواند برای تولید یک زبان تازه مسئله به کارگیری قرار گیرد .

طراحی سایت در مشهد
قانون ها
XML قوانین قاضی بر XML زیاد روشن و معمولی هست .
در تصویر پایین مثالی از فایل XML آورده ایم :
xml
چیست؟
همان‌طور که مشاهده می کنید نوشته ها تماما واضح می باشد و پیام ارسالی به طور کامل بیان کننده و معمولی است .

به یاد داشته باشید همه تگ های ساخته گردیده در XML دارای تگ پایانی می باشند .نکته ی دیگری که قابل ذکر می باشد بهتر هست همه موادسازنده در XML را با حروف کوچک بنویسید تا پیرایش عنصرها و ضوابط XML مراقبت شود .

 

تفاوت
XML و HTML چیست؟ احتمالا بهتر باشد ایکس ام ال را با زبان نشانه‌گذاری دیگری مقایسه کنیم که احتمالا به آن آشنا هستید؛ گویش نشانه‌گذاری فرامتن یا HTML که از آن برای کد گذاری صفحه ها اینترنت به کار گیری می‌شود .

HTML از یک محرمانه علامت‌های نشانه‌گذاری از پیشین تعریف شده برای مشخص و معلوم کردن قالب محتوای صفحه های وب به کارگیری می نماید . اچ‌تی‌ام‌ال زبان توصیف ساختار صفحه‌های وب می‌باشد . زبانی‌است برای نشانه‌گذاری ابرمتن که برای بنا کردن قالب و طراحی صفحه‌های وب به فعالیت میبرند . امر العمل‌های این زبان، برچسب (Tag) نام دارا هستند که محتوای یک برگه وب، با آن‌ها، نشانه‌گذاری گردیده و بدین‌ترتیب، طریق نمایش آن صفحه برای مرورگرهای وب، تعریف می‌شود .

تفاوت
XML و HTML

 


نکته فراوان اصلی که بایستی متذکر شد این می باشد که XML برای محتواست خیر برای نمایش . تگ‌هایی که توصیف می کنید برای سازماندهی داده‌های شما به کار گیری می‌گردد خیر برای سناریو آن‌ها . در واقع با توصیف تگ‌های مفهومی می توانید اطلاعاتی را به مدرک خویش بیشتر نمایید؛ دقیقا بر بر خلاف HTML که برای سناریو داده‌ها به فعالیت می‌رود . تفاوت اصلی XML با HTML در این میباشد که XML سعی دارااست داده‌ها را طوری نشانه‌گذاری کند که معنای آن ها نگهداری شود و در حالیکه HTML داده‌ها را طوری نشانه‌گذاری می‌کند که قابل نمایش برای مرورگرها باشد . در واقع تاکید XML بر روی معنای داده‌هاست در حالیکه تاکید HTML بر نمایش داده می‌باشد . به مراد مراقبت معنای داده‌ها XML ابر داده(Metadata ) توصیف کننده داده‌ها را نیز یار آن‌ها ذخیره می‌کند .

XML به هیچ تیتر جایگزین HTML نیست، بلکه هر دو دارنده ساختار فرامتنی میباشند و تنها از این جهت شبیه نیز می باشند . درک این که XML یک جایگزین برای HTML نمی‌باشد خیلی حیاتی می‌باشد . در آینده‌ی توسعه و گسترش وب احتمال داده می‌گردد که XML برای شرح اطلاعات به عمل خواهد رفت، درحالی‌که که HTML برای فرمت و نمایش اطلاعات به فعالیت خواهد رفت .


برچسب: طراحی سایت در مشهد،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۶:۱۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)